В уряді Німеччини відреагували на коментарі заступника голови Ради безпеки Росії, експрезидента РФ Дмитра Медведєва, який заявив, що німецький канцлер Фрідріх Мерц "може бути викрадений в результаті спецоперації".
Про це повідомляє видання Der Tagesspiegel.
Речник німецького уряду Себастьян Гілле на брифінгу в Берліні засудив заяви Медведєва і наголосив, що Мерц добре захищений.
"Взяли до уваги ці заяви... Ми рішуче засуджуємо такі погрози", - сказав Гілле.
За його словами, уряд Німеччини не бачить підстав для посилення заходів безпеки з охорони канцлера через заяви Медведєва.
"Існуючі заходи безпеки зарекомендували себе і забезпечують захист, що відповідає конкретній ситуації та рівню загрози для федерального канцлера", – підкреслив Хілле. Він наголосив, що Мерц "добре і надійно захищений".
Як повідомлялося, в ніч на 3 січня США провели спецоперацію у столиці Венесуели Каракасі із захоплення лідера країни Ніколаса Мадуро та його дружини. Президент США Дональд Трамп каже, що падіння режиму Мадуро є ключовим кроком у боротьбі з потоком наркотиків.
Генеральна прокурорка США Пем Бонді заявила, що усунений від влади лідер Венесуели Ніколас Мадуро та його дружина Сілія Флорес постануть перед судом у США після висунення обвинувального акту в Нью-Йорку.
Наступного дня, 4 січня, Медвєвєв заявив, що "може уявити собі операцію з викрадення інших світових лідерів", подібної до дій США у Венесуелі. Як приклад він назвав "викрадення" канцлера Німеччини Мерца.
"Викрадення того ж неонациста Мерца може стати чудовим сюжетним поворотом у цьому карнавальному серіалі. Тут вже мало що може здивувати. Частка реалістичності є і в такому сценарії. Його якраз є за що переслідувати навіть у Німеччині. Тому не шкода буде", – сказав Медведєв.
- Експрезидент РФ, заступник секретаря Радбезу РФ Медведєв, якого довгий час вважали "ліберальним", знайшов свою нішу у пропагандистській машині - він або погрожує Заходу та Україні застосуванням ядерної зброї, або прогнозує третю світову війну. У більшості випадків Медведєв розповсюджує свої погрози через Telegram.
- У 2023 році після чергових погроз Медведєва, тодішній голова МЗС України Дмитро Кулеба порадив йому "пити менше горілки перед тим, як заходити в Telegram".
- Раніше президент Володимир Зеленський також відповів на погрози Медведєва "судним днем" і назвав його слова "не дуже тверезою заявою." А колишній секретар РНБО Олексій Данілов закликав не цитувати Медведєва і назвав його заяви "написами у нужниках".
- У 2025 році Медведєв посперечався у соцмережі Х із сенатором Ліндсі Гремом. Ексочільник Кремля назвав новий ультиматум голови Білого будинку “погрозою” та “кроком до війни”. У своєму пості він звернувся до Грема словом у множині "дідулі", ймовірно, також маючи на увазі Трампа. Президент США після цього порадив Медведєву "стежити за словами", а пізніше назвав його "дурною людиною".









