США у переговорах із росіянами не торкалися тем окупованих територій. Це не було ціллю зустрічі, сказав державний секретар США Марко Рубіо в інтерв'ю Кетрін Геррідж.
Ціллю було зрозуміти, чи справді росіяни зацікавлені у обговоренні досягнення миру. Якщо так, то тоді процес з досягнення миру може розпочатися.
Держсекретар США також сказав, що не вважає інтереси України знехтуваними, оскільки з українською владою говорили і президент Дональд Трамп, і віцепрезидент Джей Ді Венс, і двопартійна делегація конгресменів, і міністр фінансів, і зараз – спецпредставник Келлог.
EXCLUSIVE: Our full, unedited interview with Secretary of State Marco Rubio(@SecRubio) on his first 30 days leading the Department.
— Catherine Herridge (@C__Herridge) February 21, 2025
Restarting U.S./Russia relations following the Biden Administration, direct engagement with Ukraine, U.S. proposal for Gaza, preventing Iranian… pic.twitter.com/cxkHmNZWw0
Рубіо вважає, що безглуздо стверджувати, що Україну або Європу відрізали від можливості брати участь у переговорах. Держсекретар додав, що всі сторони мають консультуватися з деяких питань, зокрема санкцій. І стосовно цих питань має бути консенсус усіх сторін. Він запевнив, що зараз Вашингтон не розглядає можливості скасування обмежувальних заходів проти Росії, але навіть якщо це відбудеться, то ще залишаться санкції ЄС, і питання їх зняття будуть розглядати оремо.
"Я не можу зараз сказати, чи вони (росіяни. – Ред.) серйозні або ні стосовно миру", – сказав він, додавши, що для цього потрібно докази.
За словами Рубіо, єдина річ, про яку домовилися – це те, що розмови про мир триватимуть. Серйозність намірів встановити мир залежить від того, як у подальшому чинитимуть росіяни.
"Що вони пропонують. Що вони хочуть обговорювати. Що вони хочуть обдумувати. Це визначатиме, чи готові вони до миру", – сказав держсекретар.
- Цього тижня США влаштували зустріч із росіянами в Саудівській Аравії. Її запланували саме на ті дати, коли в Ріяді мав перебувати український президент. Україна про цю зустріч не знала і її на неї не запрошували.
- У зв'язку з цим Володимир Зеленський скасував поїздку до Саудівської Аравії, розкритикувавши рішення говорити про Україну без України.
- Після цього, а також після відмови Києва підписувати угоду про корисні копалини без жодних гарантій безпеки, Дональд Трамп обізвав Зеленського диктатором і сказав, що Україні потрібні вибори (які, які відомо, до кінця воєнного стану за чинним законодавством провести неможливо).