ГоловнаСвіт

Болтон назвав загрозою російські ракети в Європі

Вашингтон поки не зробив офіційної заяви про вихід з Договору про РМСД.

Болтон назвав загрозою російські ракети в Європі
Джон Болтон
Фото: twitter @TFASorg

Вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РМСД) не загрожує глобальною стабільністю. Загрозою є "наявність російських ракет на європейській території".

Про це радник президента США з національної безпеки Джон Болтон заявив на прес-конференції в Москві у вівторок, 23 жовтня, повідомляє Немецкая волна.

Під час візиту в Росію радник президента США детально обговорив пов'язані з контролем над озброєнням питання і рішення Дональда Трампа про вихід Сполучених Штатів з Договору про РСМД. Вашингтон поки не зробив офіційної заяви про вихід, наголосив Болтон. Раніше президент США заявив, що Москва «не дотримується духу угоди".

Обговорення можливого розширення складу учасників угоди велося "починаючи з 2004 року", цитує Болтона інформагентство "Інтерфакс". За його словами, на сьогоднішній день "немає можливості реалізувати ці ідеї".

Нагадаємо, Договір про ліквідацію ядерних ракет середнього і меншого радіусу дії був підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту. Учасники зобов'язалися не виробляти, не випробовувати та не розгортати наземних балістичних і крилатих ракет середньої (1000-5500 км) і малої (500-1000 км) дальності.

Головним приводом для рішення про можливий вихід США з угоди стало порушення цього договору Росією, яка почала дислокувати в Європі ракети малого радіусу дії, здатні нести ядерні боєголовки. Під час зустрічі з міністрами оборони країн-членів НАТО міністр оборони США Джим Маттіс заявив, що якщо Москва не змінить свою поведінку, Вашингтон буде змушений створити адекватну противагу новим російським ракетам.

У 2014 році США вперше офіційно попередили Росію про те, що вона порушує договір. Питання про денонсацію цього договору розглядалося ще адміністрацією президента Барака Обами, але від цього кроку відмовилися через протести Німеччини і побоювання, що воно може привести до гонки озброєнь.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram