Адміністрація президента США Дональда Трампа представила пропозиції щодо імміграції, які передбачають перспективу громадянства 1,8 млн молодих іммігрантів, виділення $25 млрд на стіну вздовж кордону з Мексикою і скорочення легальної імміграції через родинні зв'язки.
Про це пише "Голос Америки".
Для 1,8 мільйона молодих іммігрантів, привезених у США в дитинстві - так званих "мрійників", запропоновано створити довгий шлях до громадянства з певними умовами. Ті, хто міг законно залишатися в країні в рамках Програми відкладеної дії для дітей-іммігрантів (Deferred Action for Childhood Arrivals, DACA), а також інші іммігранти, що відповідають тим самим критеріям, зможуть отримати громадянство протягом 10-12 років за дотримання умов у сфері освіти, працевлаштування і морального обличчя.
Ще один елемент плану - створення "трастового фонду" в розмірі 25 мільярдів доларів для будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Хоча ці кошти також будуть використовуватися для інших пунктів пропуску через кордон і зміцнення північного кордону з Канадою.
Адміністрація також пропонує припинити так звану "ланцюгову міграцію", коли іммігранти привозять у країну родичів, які в подальшому можуть стати опікунами для наступних родичів. Відповідно до плану, на законне проживання в країні зможуть претендувати тільки ті, у кого в США живуть неповнолітні діти або члени подружжя.
Адміністрація також закликає припинити візову лотерею для деяких країн.
Нагадаємо, що Україна входить до трійки держав-лідерів за кількістю учасників лотереї "грін карт". За даними дослідницького центру Pew (Pew Research Center), у 2015 фінансовому році (останній рік з доступними детальними даними за заявками від країн), близько 12% з 14,4 млн осіб, які подали заявки на участь у лотереї, становили громадяни Гани (1,7 млн). Ще 10%, або близько 1,4 мільйона кандидатів, були з Узбекистану. Третє місце зайняла Україна з близько 1,3 мільйона претендентів.
За кількістю переможців Україна також увійшла в топ-десятку, зайнявши восьму позицію. У 2016 фінансовому році українці отримали 1762 "зелені карти". Лідером виявився Непал (3210 віз для іммігрантів). Україну також випередили Єгипет, Демократична Республіка Конго, Іран, Узбекистан, Ефіопія і Судан.