ГоловнаСвіт

530 журналістів вбито у світі за п'ять років

2 листопада відзначається Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів.

Тільки в 2012-2016 роках по всьому світу загинули 530 журналістів, а за 11 років з 2006-го - 930. Такі відомості наводяться в доповіді ЮНЕСКО, публікація якої приурочена до Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів, що відзначається в четвер, 2 листопада.

За даними правозахисної організації "Репортери без кордонів", за десять місяців, що минули з початку 2017 року, були вбиті 47 співробітників ЗМІ. При цьому в дев'яти з десяти випадків винуватці цих злочинів уникають покарання.

На найбільшу небезпеку наражаються представники так званої громадянської журналістики, що публікують в блогах або соціальних мережах інформацію з тих регіонів, які не наважуються відвідувати журналісти звичайних ЗМІ.

Регіон арабських країн, за даними ООН, є з 2012 року найнебезпечнішим для журналістів, в першу чергу в зв'язку зі збройними конфліктами в Сирії, Іраку та Ємені.

2 листопада було проголошено Міжнародним днем припинення безкарності за злочини проти журналістів резолюцією Генасамблеї ООН в 2013 році. Дата була обрана в пам'ять про двох французьких радіожурналістів, яких убили в Малі 2 листопада 2013 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram