У підвідомчій Роскомнагляду структурі "Головний радіочастотний центр" створили департамент, в якому вивчають можливість блокування інтернет-ресурсів, включаючи анонімайзери і VPN-сервіси.
Про це повідомляє газета "Известия" з посиланням на голову відомства Олександра Жарова.
За його словами, цей підрозділ проводить експерименти з обмеження доступу до інтернет-ресурсів.
Жаров зазначив, що таким чином Роскомнагляд готується до набуття чинності нових законів про регулювання інтернету.
Фахівці департаменту вивчають і дії "порушників, які намагаються обійти блокування і порушити логіку дії системи блокувань". "Вони взаємодіють з компаніями, які працюють у сфері інформаційної безпеки, відпрацьовують різні сценарії поведінки порушників і готують відповідні сценарії своєї поведінки", - зазначив Жаров.
Голова Асоціації інтернету речей Андрій Колесников заявив газеті, що блокувати VPN-сервіси нескладно.
Микола Гузаков, технічний директор і засновник компанії rdp.ru, яка розробляє системи інтернет-фільтрації, назвав системи DPI (глибокого аналізу пакетів) найефективнішими для такого блокування.
Колесніков зазначив, що систему DPI можна використовувати для автоматичного виявлення сервісів VPN, але в цьому випадку можуть бути заблокованими інші сервіси, включаючи канали обміну інформацією між банками і банкоматами.
У липні президент РФ Володимир Путін підписав закон, який забороняє використання тих анонімайзерів і VPN-сервісов, які дозволяють обходити блокування Роскомнагляду.
Відстежувати ці сервіси будуть МВС і ФСБ.
Закон набуває чинності 1 листопада.