Протестні акції під парламентом Македонії призвели до штурму і зіткнень з поліцією, передає DW.
Прихильники колишнього прем'єр-міністра Македонії Ніколи Груєвські в четвер, 27 квітня, після штурму захопили будівлю парламенту балканської республіки і атакували представників опозиційних сил. Останні намагалися припинити багатомісячне блокування виборів нового спікера, повідомляє інформаційне агентство dpa з посиланням на місцеві ЗМІ.
Напади протестувальників на поліцію і депутатів почалися після того, як соціал-демократи і партії, що представляють албанську нацменшину, обрали нового голову парламенту - етнічного албанця Талата Джафері. Повідомляється також, що принаймні четверо депутатів були поранені під час штурму парламенту.
In front of the assembly building right now:#Skopje #Macedonia #Coup pic.twitter.com/qq3Cbjx66O
— Glorious Leader (@seirdotmk) 27 апреля 2017 г.
At least four MPs were injured when supporters of the former ruling VMRO DPMNE party stormed Macedonian parliament https://t.co/7ryLPNZnZ9 pic.twitter.com/EPfgcwtEBe
— Balkan Insight (@BalkanInsight) 27 апреля 2017 г.
Оновлено. Спецназ Македонії пізно ввечері провів операцію зі звільнення депутатів, яких блокували в прес-центрі парламенту республіки демонстранти руху "За єдину Македонію", передає РИА Новости.
Згідно з повідомленням, співробітники спеціального підрозділу увійшли в парламент республіки Македонія та евакуювали 30 депутатів. Всього під час інциденту, за даними МВС, було поранено 10 поліцейських, які перешкоджали демонстрантам проникнути в парламент. У Скоп'ї засідає оперативний штаб МВС.
Відзначається, що навколо прес-центру висить димова завіса, після того, як спецназ застосував димові шашки.
Уточнюється, що перед цим поранення під час інциденту з протестувальниками отримали Заєв, Дам'ян Манчевські і албанська депутат Зіядін Села.
Параліч влади в Македонії триває з грудня минулого року. Керівна консервативна партія та соціал-демократи не можуть домовитися щодо вимог етнічних меншин щодо албанської як другої офіційної мови.
У лютому в Македонії пройшли акції протесту проти надання албанській мові офіційного статусу.
Нагадаємо, що в грудні у Македонії націоналісти перемогли на парламентських виборах, проте не змогли відновити коаліцію і призначити уряд.