Держсекретар США Рекс Тіллерсон назвав "провальною" ядерну угоду з Іраном.
Його заяву опубліковано в Twitter Держдепартаменту.
"Спільний всеосяжний план дій зазнав невдачі в досягненні своєї мети, неядерного статусу Ірану", - сказав він.
"Це лише відсуває його мету стати ядерною державою. Ця угода є таким самим провальним підходом минулого, який привів нас до тієї загрози, з якою ми зіштовхнулися зараз у випадку з Північною Кореєю", - зазначив Тіллерсон, додавши, що "провокаційні дії" Тегерана "загрожують США, регіону та світу".
Тіллерсон додав, що в цей момент адміністрація президента США Дональда Трампа проводить переоцінку своєї політики щодо Ірану.
Secretary Tillerson: Today I’d like to address #Iran’s alarming and ongoing provocations that export terror and violence. pic.twitter.com/Q7RLVkMwWQ
— Department of State (@StateDept) April 19, 2017
Нагадаємо, 14 липня 2015 року США, Росія, КНР, Великобританія, Франція, Німеччина та Іран досягли домовленості щодо ядерної програми Тегерана. Згідно з домовленостями, Іран зобов'язався позбутися 98% наявного ядерного палива і скоротити дві третини центрифуг, а також демонтувати ядерний реактор в Араку. В обмін на це з Тегерана зобов'язалися зняти санкції, які можуть бути повернуті, якщо Ісламська Республіка не виконає своїх зобов'язань.
Однак політика Вашингтона змінилася з приходом у Білий дім президента Дональда Трампа, який назвав Іран "терористичною державою номер 1". На початку лютого адміністрація Трампа заявила про "офіційне попередження" Ірану в зв'язку з тестовим запуском балістичної ракети, який було здійснено наприкінці січня. Ще один подібний тест відбувся 9 лютого.
На початку лютого США ввели проти Ірану нові санкції, які Вашингтон назвав заходами боротьби з тероризмом, а також відповіддю на порушення Тегераном режиму нерозповсюдження ядерної зброї.
Напередодні 19 лютого, Трамп розпорядився перевірити рішення про скасування санкцій проти Ірану.