В ООН розраховують на зміцнення співпраці між Євросоюзом і Грецією у вирішенні питання розселення біженців.
Про це заявив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді, передає центр новин ООН.
За словами Гранді, програма переміщення 66,4 тис. осіб з Греції в інші країни ЄС реалізується недостатньо швидко.
"За даними Управління ООН у справах біженців (УВКБ), станом на 20 березня з Греції в інші європейські країни перебралися лише 10 тисяч прохачів притулку", - йдеться в повідомленні.
Гранді підкреслив, що самостійно Греція не впорається із ситуацією на своїх островах, де знайшли тимчасовий притулок тисячі прохачів притулку з Азії та Африки.
За словами Верховного комісара ООН, УВКБ і далі надаватиме допомогу, проте виключно важливе значення також матиме підтримка країн-членів ЄС.
"Прискорення темпів і збільшення числа розселених із Греції в інші європейські країни або ж їх возз'єднання зі своїми сім'ями є ключовим кроком для поліпшення ситуації. Країни Європи повинні проявити солідарність і розділити відповідальність", - зазначив Гранді.
Серед найважливіших пріоритетів в УВКБ ООН називають поліпшення умов прийому та розміщення біженців у Греції, прискорення їхньої реєстрації. Для цього необхідно надавати людям додаткові квартири, покращувати умови в центрах прийому біженців і закривати притулки, які не відповідають мінімальним вимогам.
В УВКБ вважають, що птакі заходи дозволили б запобігати сексуальному і гендерному насильству, якого зазнають багато прохачів притулку, в тому числі жінки і діти.
Нагадаємо, що наприкінці лютого повідомляли, що в Німеччині перевірятимуть мобільні телефони депортованих біженців.