Веб-сайти уряду Чорногорії і деякі державні установи, а також деякі проурядові ЗМІ останніми днями зазнали потужних кібератак.
Про це йдеться в заяві уряду Чорногорії, повідомляє Balkan Insight.
"Масштаби і різноманітність атак і той факт, що вони здійснюються на професійному рівні, вказують на те, що це були синхронні дії", - йдеться в заяві.
Зазначено, що вперше офіційні веб-сайти і мережева інфраструктура зазнали серйозної кібератаки в день парламентських виборів у Чорногорії 16 жовтня 2016 року. Тоді в кібератаці було виявлено російський слід.
Нові значні атаки, які уряд визначив як інтенсивніші, ніж ті, які були в жовтні, почалися 15 лютого і сягнули свого піку наступного дня, однак тривали також і в минулі вихідні.
Уряд країни повідомив, що співпрацює з колегами з країн-партнерів над виявленням та ідентифікацією зловмисників.
"Той факт, що атака спрямована на сайти уряду й інших державних органів, а також деякі чорногорські ЗМІ, як це було зроблено в день виборів у жовтні, викликає підозру щодо мотивів. Мета таких дій полягає в тому, щоб відключити обмін інформацією між чорногорцями та міжнародною громадськістю", - зазначили в уряді.
У Чорногорії після кібератак у жовтні оголосили про плани посилити кібербезпеку, щоб захистити дані уряду.
Нагадаємо, що раніше цього тижня прокуратура Чорногорії заявила про участь влади РФ у підготовці путчу. Сьогодні МЗС РФ звинуватило владу Чорногорії в антиросійській кампанії. Крім того, міністр оборони РФ Сергій Шойгу вперше визнав існування російських кібервійськ.