ГоловнаСвіт
Спецтема
Россия

У Росії з'явився військово-патріотичний рух "Юнармия"

В "Юнармию" вже вступили 12 тис. осіб

У Росії з'явився військово-патріотичний рух "Юнармия"
Российские дети
Фото: белогорск.рф

У Росії зареєстровано військово-патріотичний рух "Юнармия", який займеться дитячо-юнацькою підготовкою.

Про це повідомляє "Интерфакс".

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу сказав, що "Юнармия" стане "найбільш мобільною, чисельною та ефективною дитячо-юнацькою військово-патріотичною організацією" країни.

"З дня першого нашого зльоту минуло всього два місяці. За цей короткий термін наша організація - я кажу "наша" не випадково, тому що вважаю і себе членом вашої організації юнармійців - досягла значних розмірів. У 76 суб'єктах Російської Федерації є наші підрозділи, і їхня кількість зростає з кожним днем ", - звернувся Шойгу до членів організації.

В "Юнармию" вже вступили 12 тис. осіб. Очікується, що до кінця року до руху долучаться ще близько восьми тисяч осіб.

"Ми будемо залучати дітей до профільних загонів - юні танкісти, юні десантники, юні льотчики і так далі", - розповів начальник Головного штабу організації Дмитро Труненков.

Про створення руху повідомили у квітні. Юнармійський рух планують пов'язати з місцями дислокації військових частин і військово-навчальних закладів.

У СРСР була розвинена система дитячо-юнацького армійського руху. Перші клуби, які займалися патріотичним вихованням, підготовкою до служби в армії та іншими завданнями, з'являлися до 1970-х років. Їх відкривали при громадських організаціях ветеранів Великої Вітчизняної війни. Основна робота таких об'єднань припала на другу половину 1980-х, після повернення із зони бойових дій учасників Афганської війни. Наприкінці 1980-х усі військово-патріотичні клуби СРСР об'єднали в масштабний юнармійській рух. Учасники щорічно збиралися на зльоти і військово-тактичні ігри-навчання.

За даними міноборони РФ, у Росії працюють понад п'ять тисяч військово-патріотичних організацій.

Нагадаємо, у квітні у Держдумі запропонували створити центр пропаганди за прикладом СРСР.

LB.ua в соцмережах: