Кандидат на посаду президента США від республіканців мільярдер Дональд Трамп заявив, що його ймовірна суперниця на виборах, претендентка на посаду голови держави від Демократичної партії Гілларі Клінтон повинна сісти в тюрму через скандал із порушенням правил службового листування.
Про це повідомляє The Hill.
"Після того, що вона сказала про мене сьогодні в своїй брехливій промові... Я скажу так: Гілларі Клінтон повинна сісти в тюрму", - заявив Трамп на мітингу в Сан-Хосе, Каліфорнія.
На думку Трампа, Клінтон підтримала угоду про ядерну програму Ірану, щоб уникнути тюремного ув'язнення. "Хлопці, якщо чесно, вона до біса завинила. Той факт, що їй дозволяють брати участь у цій [передвиборній] гонці, є ганьбою для Сполучених Штатів, це ганьба для нашої нації", - додав політик.
Незадовго до виступу мільярдера Клінтон заявила, що обрання Трампа президентом США спровокує "свято в Кремлі", повідомляє журнал Time. Вона висловила впевненість, що Трамп не здатний бути президентом, а його ідеї "небезпечні". "Він морально непридатний для цієї посади, яка вимагає знань, витримки і величезної відповідальності", - зазначила колишній держсекретар.
Клінтон у промові на тему національної безпеки висловилася за "жорсткий, але продуманий" підхід до відносин з Росією і Китаєм, які "часто працюють проти Америки". Вона заявила, що в разі обрання президентом зможе за потреби і наполягти на своєму, і порозумітися з лідерами інших країн. Клінтон також зазначила, що має намір працювати з Росією в межах угоди про скорочення ядерних арсеналів.
Колишня пані держсекретар також нагадала, що Трамп, крім "проведення конкурсу краси "Міс Всесвіт", не має досвіду зовнішньополітичної роботи, і що він - "не та людина, якій можна було б довірити коди від ядерної зброї".
За підсумками праймериз Клінтон практично гарантувала собі висунення на президентські вибори від Демократичної партії, а Трамп залишився єдиним кандидатом від республіканців. Офіційно своїх кандидатів партії оголосять на початку червня. Вибори президента США відбудуться 8 листопада.
Скандал навколо Клінтон вибухнув 2015 року, коли з'ясувалося, що під час перебування на посаді голови Держдепу вона порушувала федеральний закон, який наказував листуватися через спеціальну урядову електронну систему з додатковим захистом. Натомість вона використовувала особисту електронну скриньку на належному їй сервері. Це викликало побоювання, що секретна інформація, яка надходила цим каналом, могла потрапити до хакерів.
Сама Клінтон, однак, стверджує, що не обмінювалася секретними даними через електронну пошту. Оскільки, за законом, усі листи держсекретаря повинні здаватися в архів Держдепартаменту, згодом вона передала сервер ФБР, видаливши особисте листування. Згодом стало відомо, що кілька отриманих Клінтон листів належать до категорії цілком таємних.