ГоловнаСвіт

Обама став першим діючим президентом, який з'явився на обкладинці гей-журналу

Президент США Барак Обама став першим діючим президентом, який з'явився на обкладинці журналу для сексуальних меншин.

Портрет американського лідера надрукували в журналі OUT, що спеціалізується на гей-моді і гей-стилі, пише The Washington Times.

Барак Обама
Фото: EPA/UPG
Барак Обама

На зображенні Обами написано: "Наш президент", а нижче - три слова: "Союзник. Герой. Ікона".

Видання назвало це "історичним моментом в історичний рік". Саме у 2015-му Верховний суд США ухвалив, що одностатеві шлюби є законними на всій території країни.

В інтерв'ю для видання Обама заявив, що він став президентом, зокрема, для того, щоб "виконати нашу обіцянку, що ми всі створені рівними і ніхто не повинен бути відчужений від американської мрії тільки через те, ким він є".

Відповідаючи на питання про клерка з Кентуккі Кім Девіс, яка відмовилася оформляти одностатеві шлюби, всупереч рішенню Верховного суду, Обама заявив: "Я людина віри і глибоко вірю у свободу віросповідання, але, врешті-решт, ніхто не вищий, ніж верховенство закону, особливо ті, хто добровільно приймає присягу відстоювати цей закон. Це те, що ми повинні поважати".

За словами президента, одного з його професорів Лоуренса Гольдіна (Lawrence Goldyn), який викладав йому на старших курсах Західного коледжу в Лос-Анджелесі, він виокремив би як найвпливовішого гея у своєму житті.

"Мені було, здається, 18 років, Лоуренс був одним із наймолодших професорів, і ми стали хорошими друзями", - розповів Обама журналу. "Він став на цей шлях, щоб давати поради лесбіянкам, геям, транссексуалам і трансгендерам, які навчаються в Західному коледжі - і майте на увазі, це був 1978-й", - зазначив Обама. За його словами, така позиція вимагала великої мужності.

Укладення одностатевих шлюбів за президентства Обами визнано конституційним правом громадянина США. 26 червня Верховна суд США постановив легалізувати реєстрацію гей-спілок на всій території Штатів. Раніше визнання одностатевих союзів перебувало не у федеральній юрисдикції, а у веденні урядів кожного штату.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram