ГоловнаСуспільствоВійна

Міноборони разом із інспекторами США перевірили надану американську зброю

Усього з початку 2024-го проведено три командні інспекції.

Міноборони разом із інспекторами США перевірили надану американську зброю
Перевірка американської зброї
Фото: Міноборони

Представники Служби внутрішнього аудиту Міноборони, Збройних Сил України та американські інспектори провели ще дві спільні інспекції зброї, переданої американськими партнерами. 

Про це йдеться у повідомленні Міністерства оборони.

"Безпосередньо у місцях зберігання зброї вони перевірили ключові параметри, відповідність серійним номерам, технічний стан, умови належного зберігання озброєння (безпека та охорона)", – зазначили у відомстві. 

Усього з початку 2024-го проведено три командні інспекції – за Планом спільних фізичних перевірок, узгодженим сторонами раніше. Під час моніторингу зауважень з боку американської сторони не було. 

У Міноборони наголосили, що зацікавлені у тому, щоб поводження із зброєю від партнерів було максимально прозорим.

"Ми хочемо, щоб кожен крок щодо поводження з наданою зброєю був прозорим і зрозумілим. Це означає, що Міноборони стежить за тим, як зброя обліковується, зберігається та використовується, а висновки за підсумками спільних інспекцій – ретельно опрацьовуються. Крім того, результати та досвід набутий під час спільного інспектування, вже використовуються для розробки Інструкції, яка регулюватиме залучення, отримання, облік та використання міжнародної військової допомоги для Сил оборони від усіх іноземних партнерів", – наголосив заступник Міністра оборони Юрій Джигир.

  • Про спільні перевірки наданою Штатами зброї Україна і США домовилися у грудні минулого року. Такий моніториг – одна із вимог американського уряду, що встановлені для всіх держав-отримувачів такого озброєння.
  • У вересні Пентагон направив додаткових інспекторів в Україну для моніторингу використання допомоги Штатів через звіт генерального інспектора Міноборони США, у якому повідомляли про нібито намагання злочинців, волонтерів та торговців зброєю в Україні викрасти частину наданої заходом допомоги.
  • У листопаді Міністерство оборони України і посольство США домовилися про розширений моніторинг кінцевого використання зброї.
  • У грудні Пентагон оприлюднив вміст нового пакету допомоги для України на 200 млн доларів, який включає додаткові засоби протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси, протитанкову зброю та інше обладнання.
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram