Синодальне управління військового духовенства (СУВД) отримало декілька звернень від військових священиків (капеланів) про те, що представники РПЦ отримали від ФСБ вказівку застосовувати так звані "мобільні силові групи" проти мирян і священнослужителів Московського Патріархату, які вирішили увійти в Православну Церкву України.
Про це повідомила прес-служба СУВД в Фейсбуці.
Завдання таких "мобільних груп" - ліквідувати бажання добровільної зміни конфесійної приналежності мирян і священнослужителів Московського Патріархату в Україні на Православну Церкву України.
"Зокрема, під керівництвом представників ФСБ РФ сформовано при кожній єпархії РПЦ в Україні "відділ правового забезпечення майнових прав". Такий відділ складається з фахівця в галузі права та кількох чоловіків спортивної статури. Суть плану РПЦ полягає в тому, що як тільки суспільство певного селища приймає рішення відійти від Московського Патріархату і приєднатися до Православної Церкви України на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Єпіфанієм, то до відповідного населеного пункту виїжджає група, яка буде "займатися" питаннями фізичного контролю над храмом. Фактично формується надзвичайно небезпечна кон'юнктура, коли РПЦ хоче зробити з віруючих і священиків своїх кріпаків", - йдеться в повідомленні.
Відзначається, що представники Православної Церкви України неодноразово звертали увагу суспільства на те, що силова зміна конфесійної приналежності - це не шлях православного християнина.
"Тому ми сподіваємося, що РПЦ відмовиться від планів силового тиску і захоплення храмів громад, прийнявши рішення приєднатися до Православної Церкви України ... Закликаємо всіх військових священиків України здійснювати свою пастирську діяльність на принципах взаємоповаги любові, взаєморозуміння і терпимості, не піддаватися на провокаційні дії РПЦ і бути готовими відстояти конституційне право свободи віросповідання та вільного вибору конфесійної приналежності", - наголошується в повідомленні СУВД.
Нагадаємо, 15 грудня була створена Православна церква в Україні, яка об'єднала УПЦ Київського патріархату, УАПЦ і частину УПЦ Московського патріархату. Її предстоятелем обрано єпископа Єпіфанія, який отримав титул митрополита Київського і всієї України. Раніше такий титул був у Онуфрія. Єпіфаній, як було анонсовано раніше, отримає томос про автокефалію в переддень Різдва - 6 січня 2019 року в Константинополі.
УПЦ МП відмовилася визнати створення Православної церкви України. Відсутній на Соборі митрополит УПЦ МП Софроній (Дмитрук) записав відеозвернення, в якому закликав керуватися інтересами держави і народу. Він також повідомив, що не зміг брати участь в об'єднавчому Соборі за станом здоров'я.
Загалом з 10 архієреїв УПЦ МП, чию появу очікували в Софії Київській, фізично були присутні лише двоє митрополити Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко) і Вінницький Симеон (Шостацький).