Міністр закордонних справ Павло Клімкін закликав представників Української православної церкви Московського патріархату включитися в переговори про входження в єдину автокефальну помісну Українську православну церкву.
Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбуці.
"Зараз саме і настав той момент, коли всі православні церкви України мають історичну можливість довести свою відданість ідеї української єдності та єдності українського православ'я. Нехай УПЦ МП не зволікає і включається в переговори про входження в єдину автокефальну помісну Українську православну церкву (тільки раджу прислухатися до власного розуму і серця, а не до директив з Москви, тому що так діла не буде!)", - написав Клімкін.
Він також відповів на коментар УПЦ МП до своєї статті "Уроки Константинополя".
"У цьому є дві новини - хороша і погана. Хороша новина в тому, що в УПЦ МП мої статті читають ... Погана ж полягає в тому, що там ці статті, на жаль, або не здатні (що зовсім сумно), або не хочуть розуміти. Тим часом моя стаття є всього лише викладом і аналізом тексту "Вселенський престол і Церква України", який, спираючись на історичні матеріали, недавно опублікував не хто інший, як сам Вселенський Патріархат. У своєму аналізі я приводив або тези Фанара, або прямі і єдино можливі висновки з них. Так що, називаючи мої роздуми безглуздими, в УПЦ МП звинувачують у безглуздості історію. Для них, схоже, справжня історія дійсно безглузда", - заявив Клімкін.
"Що стосується звинувачення, що я "московський агент", то з чистою совістю повертаю його до УПЦ МП з пропозицією шукати таких агентів у власних рядах, причому аж ніяк не обмежуючись Інформаційно-просвітницьким відділом. Дуже уважно шукати! Ну, а про те, що таке звинувачення віддає політичною шизофренією, говорити взагалі зайве. Сподіваюся, що мова йде тільки про політичну", - додав міністр.
Нагадаємо, Україна отримає Томос після об'єднання трьох православних церков - УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та УПЦ Московського патріархату. Про це заявив патріарх Філарет за результатами засідання Синоду в Стамбулі, де було підтверджено рішення продовжити процедуру надання автокефалії для України, але сам документ - Томос - виданий не був.