Станом на 22 вересня суди ухвалили 29 вироків про звільнення від відбування покарання засуджених за злочини учасників антитерористичної операції у зв'язку з амністією.
Про це повідомляється на сайті Генпрокуратури.
Згідно з оперативною інформацією військових прокурорів, за формальними ознаками під дію закону про амністію підпадають 1722 учасники АТО, з яких 1195 мають статус учасника бойових дій.
Зазначається, що дія закону про амністію поширюється насамперед на найбільш незахищені та соціально вразливі категорії підсудних і засуджених. При цьому окреме місце відведено звільненню від відбування покарання осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.
"Прокурори вправі ініціювати питання застосування амністії, підтримуючи публічне звинувачення, а також беручи участь у судових засіданнях з питань, пов'язаних з виконанням вироку, зокрема умовно-достроковим звільненням від відбування покарання, заміною невідбутої частини покарання м'якшим і звільненням від покарання через хворобу", - зазначають у прокуратурі.
Нагадаємо, закон "Про амністію в 2016 році" був ухвалений у липні минулого року, проте в серпні Петро Порошенко його ветував, пославшись на низку невідповідностей. Однією з них було те, що в законі прописувалась амністія учасників АТО без розгляду справ судами або до вироку.
У грудні Верховна Рада погодилася з пропозиціями президента до цього закону. 2 вересня на зустрічі з керівниками церков і учасниками АТО президент підписав цей закон.