ГоловнаПолітика

ЦВК дозволила голосувати на виборах без прописки

Це дозволить брати участь у виборах ще понад 1 млн виборців.

ЦВК дозволила голосувати на виборах без прописки
Фото: EPA/UPG

Центральна виборча комісія дозволила виборцям без прописки голосувати на виборах.

Про це повідомила пресслужба ЦВК.

Відзначається, що таке рішення дозволить брати участь у виборах ще більш як 1 млн виборців.

"Велика кількість громадян України (понад 1 млн осіб) не мали можливості реалізувати своє право голосу. Йдеться про виборців, які не мають зареєстрованого місця проживання. До цієї категорії відносяться й особи, яким на момент голосування тільки виповнилося 18 років, а значить – вони отримали право голосу, але з певних причин не мали можливості зареєструватися за місцем проживання. Тому ЦВК із власної ініціативи вирішила врегулювати це питання", – йдеться в повідомленні.

Раніше при відсутності прописки заборонялося брати участь у будь-яких виборах, а тепер проголосувати можна буде й на загальнодержавних, і на місцевих виборах – за місцем фактичного проживання.

Для цього необхідно буде звернутися із заявою до органу ведення Держреєстру виборців у період між виборами або в перші п'ять днів виборчого процесу. При цьому визначену за місцем фактичного проживання виборчу адресу не можна буде змінити протягом пів року.

Раніше ЦВК також дозволила голосування на місцевих виборах за місцем фактичного проживання, а не реєстрації. Правила для цього аналогічні вищенаведеним.

Обидва рішення наберуть чинності з 1 липня.

Нагадаємо, раніше змінити місце голосування дозволяли тільки на виборах президента і для голосування за партії в Раду, у той час як такого права не було при голосуванні за мажоритарного кандидата на парламентських виборах, а також на місцевих виборах.

Минулого року місце голосування перед другим туром президентських виборів змінили 325 тис. осіб.

У грудні ЦВК дозволила змінювати місце голосування онлайн і відразу на два тури.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram