ГоловнаПолітика

Адвокати ексберкутівців закликали Зеленського переглянути оцінку подій Євромайдану

"Треба нарешті підбити підсумки і перестати ділити країну на Майдан і Антимайдан".

Адвокати ексберкутівців закликали Зеленського переглянути оцінку подій Євромайдану
Фото: Макс Левин

Адвокати колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у лютому 2014 року, яких 29 грудня в рамках обміну передали бойовикам "ДНР" і "ЛНР", звернулися до президента Володимира Зеленського із закликом переглянути події Революції гідності і дати їм "адекватну правову оцінку".

Відповідне звернення адвокатів ексберкутівців Стефана Решка, Олександра Горошинського і Ігора Варфоломєєва є в редакції hromadske.

За їхніми словами, під час обміну на Зеленського і самих ексберкутівців "вилилися тонни інформаційного бруду і закиди в зраді".

"Цим зверненням ми хочемо, щоб хоча б ви, шостий президент України, гарант Конституції, нарешті почули нас, і ми хочемо донести свою позицію публічно. Для наших підзахисних це рішення (взяти участь в обміні, - ред.) було не менше складним, ніж для вас. Ключовою обставиною, що зумовило його прийняття, була не спроба уникнути відповідальності, а неможливість домогтися справедливої оцінки дій наших підзахисних з боку Генпрокуратури і суду. Сам факт включення їх до списків на обмін підтверджує, що справа політична", - йдеться у зверненні.

Як зазначили адвокати, не всі громадяни України вважають події 2014 року Революцією гідності і начебто на непідконтрольній території "гостро сприймають несправедливість судового процесу" над тодішніми силовиками.

Захисники ексберкутівців називають дискримінацією той факт, що активістів Євромайдану "звільнили від відповідальності", а натомість правоохоронцям влаштували "інквізицію".

Також адвокати вважають, що у Зеленського, який, "ймовірно", спостерігав за розстрілами на Майдані через ЗМІ, і в більшості людей "склалося певне упередження" щодо тих подій.

Самі Решко, Горошинський і Варфоломєєв впевнені, що Революція гідності була державним переворотом, а політики, які після нього прийшли до влади, протягом п'яти років "систематично героїзували Майдан і дискредитували всю правоохоронну систему країни".

Адвокати поскаржилися, що за ці роки влада зустрічалася із сім'ями загиблих активістів, але ігнорувала сім'ї постраждалих і загиблих міліціонерів.

В основі справи Майдану лежить політична складова, оскільки ці події стали приводом для зміни політичної влади в країні способом, не передбаченим Конституцією, а тому і вирішення справи Майдану в політичному сенсі лежить у наданні правильної оцінки подій лютого 2014 року громадськістю, з юридичного погляду - в адекватній правовій оцінці, яка полягає в корекції звинувачення наших підзахисних або оголошенні амністії всім учасникам протистояння подій 2014 року, в тому числі працівникам правоохоронних органів. Цим треба нарешті підбити підсумки і перестати ділити країну на Майдан і Антимайдан", - йдеться у зверненні.

У зв'язку з цим адвокати вважають, що підставою для обміну ексберкутівців стали "безвихідь і безнадія". Тому вони просять Зеленського "дати сигнал до чесної оцінки подій 20.02.2014".

Нагадаємо, 29 грудня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і так званими "ДНР" і "ЛНР". З полону бойовиків повернулися 76 українців.

У рамках обміну Україна, зокрема, передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram