Судове засідання з приводу продовження арешту захопленим українським морякам почнеться о 09:30. Про це повідомила український омбудсмен Людмила Денісова на своїй сторінці в Фейсбуці.
Правозахисниця, а також родичі моряків прибули до приміщення Лефортовського суду Москви.
"Наших хлопців розподілили для розгляду справи на 6 груп по 4 людини. Перші три групи будуть розглядатися з 09:30. В очікуванні. Хочемо швидше побачити наших моряків", - написала Денісова.
Оновлення. Лефортовський районний суд Москви вирішив розглядати в закритому режимі питання продовження арешту 24 українських моряків, захоплених у полон Росією. Про це в мікроблозі Twitter написав міністр закордонних справ Павло Клімкін.
Судові засідання по наших військовополонених моряках у Москві закрили. Кому є чого боятися і що приховувати, той ховається. Дякуємо нашим друзям 🇪🇺🇺🇸🇬🇧🇸🇪🇨🇿🇵🇱🇱🇹🇱🇻🇩🇰, які прийшли підтримати 🇺🇦 хлопців.
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 15 січня 2019 р.
"Судові засідання по наших військовополонених моряках у Москві закрили. Кому є чого боятися і що приховувати, той ховається", - написав він. Міністр подякував усім активістами і представникам посольств іноземних держав, які прийшли в суд підтримати українських моряків.
Початок засідання затримався майже на дві години. Українських моряків під суворим конвоєм привезли до суду на початку одинадцятої.
Чи допустили на засідання родичів моряків і українську омбудсменку Денісову, на цей момент невідомо.
Оновлення 11:40. Українські моряки відмовилися свідчити в суді.
Також з'явилося відео з двору суду, як моряків заводять у будівлю.
Оновлення 13:40. Лефортовський суд розглянув низку клопотань від захисту українських моряків. Оскільки українців "розбили" на четвірки, рішення в кожному випадку ухвалював інший суддя. Про це написав правозахисник Олег Єлісєєв у групі захисту українських військовополонених у Фейсбуці.
Перша четвірка: Гриценко, Власюк, Драч, Зінченко:
- випустити моряків з клітки і посадити поруч з адвокатами - відхилено
- допустити в зал родичів - задоволено
- зміна підсудності на військовий суд відповідно до Женевської конвенції - відхилено.
- клопотання слідчого про проведення засідання в закритому режимі й оприлюднення тільки вступної та резолютивної частин рішення - задоволено.
Група моряків Мокряк, Оприско, Семидоцький, Цибізов:
- випустити моряків з клітки і посадити поруч з адвокатами - відхилено
- зміна підсудності на військовий суд відповідно до Женевської конвенції - суддя Галімова А.Г. після тривалого перебування в нарадчій кімнаті відмовила в клопотанні.
Родичів військовополонених моряків пустили в зал судового засідання побачитися.
Група моряків Терещенко, Головаш, Попов, Шевченко:
- випустити моряків з клітки і посадити поруч з адвокатами - відхилено
- зміна підсудності на військовий суд відповідно до Женевської конвенції - суддя Рябцев С.А. після тривалого перебування в нарадчій кімнаті відмовив у клопотанні захисників
- надати підзахисним час для ознайомлення - клопотання задоволено, було надано 30 хвилин часу.
Родичів військовополонених моряків пустили в зал судового засідання побачитися.
Нагадаємо, напередодні російське слідство попросило закрити від ЗМІ засідання про продовження терміну арешту українським морякам, яких захопили в Керченській протоці. Крім того, обвинувачення просить не розголошувати підсумки засідання без узгодження зі слідчим.
Водночас адвокати українських моряків наполягають на відкритих судових засіданнях.