ГоловнаПолітика

Україна направила до Гааги відповідь на заперечення Росії з приводу юрисдикції суду ООН

МЗС упевнене, що Міжнародний суд підтримає позицію України.

Україна направила до Гааги відповідь на заперечення Росії з приводу юрисдикції суду ООН
Фото: ukrreporter.com.ua

Міністерство закордонних справ передало у письмовій формі заяву в Міжнародний суд ООН у відповідь на заперечення Росії, яка вважає, що в цього суду немає юрисдикції розглядати міждержавну суперечку за позовом України з приводу порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Про це повідомила прес-служба МЗС.

Україна наполягає, що Міжнародний суд ООН має юрисдикцію розглядати всі позовні вимоги.

По-перше, зазначає МЗС, Україна забезпечила всі необхідні вимоги досудового врегулювання спору, які надає Міжнародний суд ООН. По-друге, більшість заперечень Російської Федерації неприйнятні на цьому етапі розгляду справи, оскільки вони можуть розглядатися під час заслуховування справи по суті. І по-третє, питання тлумачення конвенцій повинні вирішуватися на етапі розгляду справи по суті.

Україна переконана, що Міжнародний суд ООН підтвердить наявність юрисдикції.

Нагадаємо, Україна звернулася до суду ООН ще в січні 2017 року. Вона вимагає від Російської Федерації відшкодування збитків за тривалі та систематичні порушення міжнародних конвенцій.

19 квітня 2017 року за позовом суд як забезпечувальний захід зобов'язав Росію дозволити роботу Меджлісу кримськотатарського народу і надати доступ до навчання українською мовою в Криму. Крім того, як на Росію, так і на Україну покладено зобов'язання уникати порушення конвенції про расову дискримінацію. Також суд зажадав зробити все необхідне, щоб залагодити конфлікт на Донбасі мирним шляхом.

Водночас у забезпечувальному заході з приводу позову про фінансування Росією тероризму Україні було відмовлено.

12 червня 2018 року Україна подала в суд ООН меморандум із доказами на 17 500 сторінках. Росія повинна подати свій зустрічний меморандум до 12 липня 2019 року.

Замість цього Росія 12 вересня 2018 року передала на розгляд МС ООН свої попередні зауваження, що стосуються відсутності в суду юрисдикції для розгляду справи. Україні дали час до 14 січня 2019 року для подання письмової позиції з приводу цих зауважень. Після цього мають відбутися усні слухання.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram