Міжнародний суд ООН у середу оголосив рішення з приводу забезпечувальних заходів у розгляді між Україною та Росією.
Відповідно до думки суддів, докази України про фінансування Росією тероризму - недостатні.
Суд вирішив, що Україна не довела, що Росія порушила ст. 2 Міжнародної конвенції боротьби з тероризмом, а саме не вказала про наявність мотиву в діях Росії щодо фінансування терористів на сході України. "На цьому етапі розгляду справи Україна не надала доказів, які демонстрували б належним чином, що ці елементи є правдоподібними", - оголосив голова суду Ронні Абраам.
Водночас суд прийняв забезпечувальні заходи в іншій частині позову України в РФ - про дискримінацію етнічних українців і кримських татар у тимчасово окупованому Криму.
Зокрема, він зобов'язав Росію дозволити роботу Меджлісу кримськотатарського народу і надати доступ до навчання українською мовою в Криму.
Як на Росію, так і на Україну покладено зобов'язання уникати порушення конвенції про расову дискримінацію.
У січні 2017 року Україна звернулася до Міжнародного суду ООН для притягнення РФ до відповідальності за підтримку тероризму і за дискримінацію етнічних українців і кримських татар у тимчасово окупованому Криму. Українська сторона наполягає, що Росія порушила дві відповідні конвенції - Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму від 1999 року і Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1969 року.
З 6 по 9 березня відбулися слухання за позовом України про введення тимчасових заходів впливу проти Росії.
Детальніше про процес у суді ООН читайте в статтях на LB.ua "Міжнародний суд ООН: юридичний «фронт» боротьби з Росією" і "Дієздатність міжнародного права. Випробування судом".