ГоловнаСуспільствоВійна

Суд ООН вирішив ввести забезпечувальні заходи тільки щодо однієї частини позову України до РФ

Суд ООН вирішив ввести забезпечувальні заходи тільки щодо однієї частини позову України до РФ
Заседание по Украине в Международном суде ООН
Фото: EPA/UPG

Міжнародний суд ООН у середу оголосив рішення з приводу забезпечувальних заходів у розгляді між Україною та Росією.

Відповідно до думки суддів, докази України про фінансування Росією тероризму - недостатні.

Суд вирішив, що Україна не довела, що Росія порушила ст. 2 Міжнародної конвенції боротьби з тероризмом, а саме не вказала про наявність мотиву в діях Росії щодо фінансування терористів на сході України. "На цьому етапі розгляду справи Україна не надала доказів, які демонстрували б належним чином, що ці елементи є правдоподібними", - оголосив голова суду Ронні Абраам.

Водночас суд прийняв забезпечувальні заходи в іншій частині позову України в РФ - про дискримінацію етнічних українців і кримських татар у тимчасово окупованому Криму.

Зокрема, він зобов'язав Росію дозволити роботу Меджлісу кримськотатарського народу і надати доступ до навчання українською мовою в Криму.

Як на Росію, так і на Україну покладено зобов'язання уникати порушення конвенції про расову дискримінацію.

У січні 2017 року Україна звернулася до Міжнародного суду ООН для притягнення РФ до відповідальності за підтримку тероризму і за дискримінацію етнічних українців і кримських татар у тимчасово окупованому Криму. Українська сторона наполягає, що Росія порушила дві відповідні конвенції - Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму від 1999 року і Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1969 року.

З 6 по 9 березня відбулися слухання за позовом України про введення тимчасових заходів впливу проти Росії.

Детальніше про процес у суді ООН читайте в статтях на LB.ua "Міжнародний суд ООН: юридичний «фронт» боротьби з Росією" і "Дієздатність міжнародного права. Випробування судом".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram