В Україні сьогодні сформовано величезний запит на нові обличчя в політиці. Але українцям потрібно вибрати не просто нових учасників політичного процесу або тих, хто має порівняно високі рейтинги за результатами соцопитувань. На наступних виборах необхідно проголосувати за тих, хто може показати результати своєї попередньої діяльності, хто володіє необхідними професійними якостями і компетенціями. Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив народний депутат України, лідер партії «Основа» Сергій Тарута, коментуючи поточну передвиборну ситуацію в Україні. За словами народного депутата, необхідно терміново вжити низку кроків, щоб зменшити вплив політичних технологій на виборах у 2019 році.
«Політичні технології на виборах застосовувалися завжди і будуть застосовуватися надалі. Але щоб зменшити їх вплив на вибори, потрібно терміново прийняти новий Виборчий кодекс і оновити склад ЦВК», - зазначив Сергій Тарута.
За словами Сергія Тарути, нинішні парламентські політичні сили повністю дискредитували себе. Але це не привід залучати в політику людей, які не володіють необхідними компетенціями у сфері держуправління.
«Упізнаваність - важлива характеристика, і актори, музиканти, комедіанти, в яких, відповідно до соцопитувань, є порівняно високі політичні рейтинги, мають її. Але потрібно запитати в себе - чи відповідають вони тим вимогам, які зазвичай висувають до діячів загальнодержавного масштабу? Представники шоу-бізнесу не зможуть витягнути Україну з реанімації, в якій вона зараз перебуває. Для політика недостатньо бути професійним музикантом або коміком. Лідер держави повинен мати досвід управління великими і складними процесами. Непрофесіонали в політиці й у владі - це величезне зло», - пояснив Сергій Тарута.
За словами народного депутата, щоб бути політиком загальнодержавного масштабу, також потрібно взяти на себе колосальну відповідальність за майбутнє країни і розуміти стратегію її розвитку. Тобто президентом в Україні повинен бути не політик, а державний діяч, патріот, який володіє необхідними компетенціями, який повинен думати насамперед про країну, а не про себе.