Міністерство закордонних справ Польщі викликало посла України через ситуацію з Михайлом Саакашвілі.
Про це повідомляє "Радіо Свобода".
"До польського МЗС було викликано посла України в Польщі для дачі пояснень", - заявив польський євродепутат Яцек Саріуш-Вольський.
На його думку, українська влада не має законних підстав для заборони Саакашвілі в'їзду в Україну.
"Ми вважаємо, що це суперечило б усім європейським стандартам, які взяла на себе зобов'язання дотримуватися Україна згідно з Угодою про Асоціацію з ЄС", - сказав Саріуш-Вольський.
Євродепутат назвав дії української влади нецивілізованими й обіцяв порушити це питання на найближчому засіданні Європейського парламенту. Крім того, він зазначив, що справу Саакашвілі моніторять польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський, міністр внутрішніх справ Маріуш Блащак, а також міністр інфраструктури Анджей Адамчик.
Оновлення. Речник МЗС України Мар'яна Беца через твіттер повідомила, що станом на 10:00 посол України не отримував виклик.
Станом на 10.00 11.09. інформація про виклик Посла України в Польщі до МЗС не відповідає дійсності
— Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) September 11, 2017
Оновлення. Пізніше сам Дещиця в своєму Twitter пояснив, що його не викликали в польське зовнішньополітичне відомство, але в нього були окремі зустрічі з партнерами з приводу громадян України, яким потрібна була допомога з виїздом з Польщі.
"У МЗС Польщі мене не запрошували. Ми були в контакті з польськими партнерами, сприяли громадянам України, які не могли вчасно виїхати з Перемишля", - написав Дещиця.
Він також додав, що в понеділок він бере участь у засіданні Організації з безпеки і співпраці в Європі.
В МЗС РП мене не запрошували. Ми були в контакті з пол. партнерами, надавали сприяння гр.України, які не могли вчасно виїхати з Перемишля
— Andrii Deshchytsia (@ADeshchytsia) 11 сентября 2017 г.
Нагадаємо, з 14:00 неділі позбавлений громадянства України Михайло Саакашвілі намагався перетнути кордон. Спочатку він сів на поїзд "Перемишль - Київ", але "Укрзалізниця" відмовилася везти пасажира без документів. Тому через кілька годин Саакашвілі з прихильниками вирушили на пункт пропуску "Шегині" на автобусі. Там його знову затримали. Пункт пропуску був закритий під приводом повідомлення про мінування. В результаті близько 20:00 прихильники політика не витримали, прорвали оточення і в "коробочці" провели Саакашвілі на українську територію.
Під час інциденту постраждали 12 співробітників Національної поліції і 5 прикордонників.
Генпрокурор Юрій Луценко пообіцяв притягнути до кримінальної відповідальності організаторів незаконного перетину держкордону.