Президент Петро Порошенко звернувся до українців з нагоди завершення конкурсу з формування нового Верховного Суду.
Про це повідомляють на сайті президента.
"Тільки що завершився унікальний конкурс з формування нового Верховного Суду України. У ньому було дуже багато речей, які можна описати словом "уперше"... Уперше в історії нашої країни формування Верховного Суду відбувається шляхом відкритого, прозорого і надзвичайно змагального конкурсу. На самому його початку на одне місце претендувало по сім осіб. І вперше кожного з них перевірили на відповідність критеріям компетентності, професійної етики, психологічної стійкості і чесноти", - сказав Порошенко.
Він також наголосив, що вперше право стати суддями Верховного Суду отримали не тільки судді, а й адвокати та науковці-юристи.
"І вперше, прагнучи до незалежності суддівської гілки влади, президент не втручається у відбір. Я ініціював створення законодавчої бази, але тепер тільки уважно спостерігаю за процесом", - додав Порошенко.
Президент зазначив, що конкурс до Верховного Суду - це тільки початок оновлення судової системи.
"Щоб забезпечити і втілили в життя судову реформи, минулого року я наполіг на змінах до Конституції в частині правосуддя. Вони отримали позитивну оцінку Венеціанської комісії і були підтримані конституційною більшістю Верховної Ради. За що я вдячний нашому парламенту... Щоб новий Верховний Суд запрацював якомога швидше, прошу народних депутатів буквально в перший сесійний тиждень ухвалити всі необхідні зміни до процесуальних кодексів", - заявив Порошенко.
Нагадаємо, конкурc до Верховного Суду розпочався 7 листопада 2016 року. Зареєструвалися для участі в конкурсі 1436 особи, 846 осіб подали документи на участь, з яких до конкурсу було допущено 653, з них 625 - до проходження кваліфікаційного оцінювання.
ВККС провела співбесіди в колегіях з 381 кандидатом.
За результатами конкурсного відбору Вища кваліфікаційна комісія суддів направить до Вищої ради правосуддя рекомендації про призначення 120 кандидатів суддями відповідних касаційних судів у складі Верховного Суду (адміністративного, господарського, кримінального та цивільного), по 30 суддів у кожному з перерахованих судів.