Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром з питань європейської інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе засудив внесені Верховною Радою зміни в закон про електронне декларування.
"Хороший обмін думками з ВПМ (віце-прем'єр-міністром - ред.) І. Климпуш-Цинцадзе зі складних викликів, що стоять перед Україною, і вражаючими досягненнями в процесі реформування (+ що триває) ... Зміни в закон про е-декларування - це крок назад, не вперед, і повинні бути переглянуті", - написав єврокомісар в Твіттер.
Good exchange of views w. VPM @IKlympush on difficult challenges #Ukraine is facing & impressive reform efforts achieved (+ under way) 1/4 pic.twitter.com/17pk922Bj7
— Johannes Hahn (@JHahnEU) 24 марта 2017 г.
Changes to the law on e-declarations are a step back, not forward, and should be reconsidered. 4/4
— Johannes Hahn (@JHahnEU) 24 марта 2017 г.
Ган зазначив, що ключову роль в боротьбі з корупцією відіграють антикорупційні громадські організації.
"Е-декларації повинні бути націлені на корупцію в органах державного управління, а не перешкоджати роботі громадянського суспільства", - написав він.
E-declarations should target #corruption in public administration - not hamper work of civil society. 3/4
— Johannes Hahn (@JHahnEU) 24 марта 2017 г.
Поправки до закону про електронне декларування, згідно з якими члени громадських антикорупційних організацій зобов'язані звітувати про доходи, були прийняті на засіданні Верховної Ради в четвер, 23 березня, 268 голосами.
У п'ятницю Рада спробувала їх скасувати, але за це проголосували лише 46 депутатів при мінімально необхідних 226.
Введення е-декларацій для антикорупціонерів засудили США та Британія.