Депутати Львівської обласної та Тернопільської міської рад звернулися до Верховної Ради України щодо недоцільності внесення змін до Конституції України про особливий статус Донецької і Луганської областей. Відповідне звернення сьогодні підтримали на сесіях рад.
Про це інформує
"Заради захисту інтересів України та українців закликаємо прийняти таке історичне рішення - ні в якому разі не голосувати за зміни до Конституції України, що стосуються особливого статусу Донбасу, як би його не називали, за гарною ширмою інших слів сховавши його справжню, жорстоку і приховану від суспільства сатанинську суть - узаконити окупантів, чий чобіт топче святу українську землю ", - наголошується у зверненні Львівської облради.
У своєму зверненні депутати Тернопільської міськради зазначають, що російські окупанти, які здійснили анексію Криму і почали війну на Донбасі, хочуть легалізувати свої загарбницькі дії.
"Вони намагаються змусити міжнародну спільноту визнати псевдодержави - так звані ЛНВ і ДНР, повністю підконтрольні Кремлю. Узаконення дій терористів може статися шляхом прийняття Верховною Радою відповідних змін до Конституції, які передбачають особливий порядок місцевого самоврядування на окремих територіях Луганської та Донецької областей", - йдеться у зверненні депутатів Тернопільського міськради.
Нагадаємо, посол США Джеффрі Пайєтт закликав Верховну Раду проголосувати конституційні зміни на тему децентралізації. Нагадаємо, один з пунктів Мінських угод передбачає проведення в Україні конституційної реформи з набранням чинності до кінця 2015 року нової Конституції, яка передбачає як ключовий елемент децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, погоджених з представниками цих районів), а також ухвалення постійного законодавства про особливий статус "ДНР" і "ЛНР".
31 серпня 2015 року проект змін до Конституції, розроблений на виконання цього зобов'язання, ухвалили в першому читанні. Згідно з процедурою, прописаною в самій же Конституції, підсумкове голосування 300 голосами має відбутися на "наступній черговій сесії" парламенту, яка закінчується наприкінці січня 2016 року. В іншому разі процес зміни Конституції повинен початися заново.