Протягом літа в рамках проекту CityArt у Києві буде намальовано 15-20 стріт-арт об'єктів.
Про це в інтерв'ю БЖ розповів режисер і куратор проекту CityArt Гео Лерос.
"Ми хочемо створити пішохідний туристичний маршрут по місту. Він пролягатиме від Ботанічного саду повз "Університет" через район Золотих воріт, потім спускатиметься через Андріївський узвіз, Києво-Могилянську академію і виходитиме на набережну", - розповів Лерос.
Він також додав, що зараз розробляється спеціальний додаток, де все стріт-арт об'єкти нанесуть на карту.
"Плануємо до вересня створити 15-20 таких об'єктів", - сказав Лерос.
Гео стверджує, що художники Фінтан Мегі і Гвідо ван Хелтон, які малювали на київських будинках Лесю Українку та гімнастку Ганну Різатдінову, працювали безкоштовно.
У зв'язку з цим команда CityArt не проводила громадських слухань, а тільки затверджувала у КМДА список об'єктів, де з'являтимуться малюнки.
"Це був подарунок Києву, і ми не могли нав'язувати художникам чужі ескізи. Якщо враховувати думку громадськості, тоді треба знайти інших художників і заплатити їм гонорар у 5-10 тисяч доларів. Меценат Костянтин Жуковський оплатив переліт і проживання артистів, а також фарби", - пояснив він.
Лерос також повідомив, що його команда зараз відбирає 15 кращих малюнків, які нанесуть на київські будинки. Подати свої роботи може будь-хто, написавши на пошту CityArt.
Окремо триває відбір кращих українських стріт-арт-команд, які намалюють картини за власними ескізами.
Також, за словами Гео, до середини вересня планується замінити всі лавки у парку Шевченка.
Як відомо, проект CityArt почався з заміни старих лавок у парку Шевченка і установки замість них дизайнерських.
Згодом в рамках проекту на фасаді Державної санепідемслужби на Подолі британський художник Фінтан Мегі намалював оленя, на одній із будівель в районі Золотих воріт з'явився портрет Лесі Українки, а на будинку на вулиці Стрілецькій - зображення української гімнастки Анни Різатдінової.
Найближчим часом в рамках проекту проводитимуться pop-up-концерти по всьому Києву.