Голова Верховної Ради Володимир Гройсман у середу презентував проект "Електронний парламент". Ним передбачено впровадження в законотворчість і роботу Верховної Ради низки електронних технологій.
Роботу "Електронного парламенту" забезпечить Європейський інформаційно-дослідний центр при Верховній Раді. Центр створено за підтримки фонду "Східна Європа" та USAID.
У рамках проекту передбачено розгляд законодавчих актів у другому читанні в електронному вигляді. За словами Гройсмана, це дозволить заощадити 40 тонн паперу.
На сайті Ради вже відкрито онлайн-розділ з даними про відвідування нардепами засідань і голосування.
Ще один проект - створення електронного протоколу зі стенограмами, протоколами засідань комітетів, аудіо- та відеоконтентом.
У стадії розробки і тестування - проект нового уніфікованого сайту парламентських комітетів, на якому розміщуватимуть дані про відвідування, стенограми і протоколи.
Розробляють портал "Народна законотворчість". У ньому заплановано акумулювати пропозиції громадян до законопроектів. Цей проект заплановано запустити восени.
Влітку повинні запустити портал "Відкриті дані".
Також розробляють концепцію електронного робочого місця народного депутата з доступом до баз даних, можливістю здійснювати законотворчу діяльність і спілкуватися з виборцями, розділ для розміщення онлайн-звернень громадян і петицій.
Окрім того, Європейський інформаційно-дослідний центр при Верховній Раді дасть можливість оперативно знайомитися з більш ніж 30 базами даних законодавства Європейського Союзу.