Київрада надасть 3 млрд грн бюджетних коштів для збільшення статутного капіталу КП “Спецжитлофонд”. Таке рішення депутати підтримали на сесії міськради 21 листопада, повідомляє кореспондентка lb.ua.
Проєкт рішення про надання комунальному підприємству бюджетної підтримки подала депутатка від “Батьківщини” Алла Шлапак. Як зазначено в проєкті, цей крок призведе до поповнення обігових коштів підприємства та забезпечить тимчасове розміщення в його житловому фонді громадян, в т.ч. постраждалих від збройної агресії Росії.
За словами директора КП “Спецжитлофонд” Володимира Шарія, основна місія його підприємства – утримання т. зв. “маневрового фонду” столиці, тобто житла, яке надається для тимчасового розміщення для киян, які постраждали від ракетних атак Росії, мешканців “ветхого фонду”, ВПО.
“В зв'язку зі збройною агресією РФ маневровий фонд Києва практично вичерпано”, – зазначив у своїй доповіді в сесійній залі Шарій.
В проєкті рішення “Спецжитлофонд” також надав інформацію про те, що потреба в забезпеченні житлом киян, які постраждали від надзвичайних ситуацій, житло яких визнано непридатним і які проживають в застарілому фонді, становить 1008 квартир, що дорівнює 2,88 млрд грн.
Під час обговорення депутатка від "Слуги народу" Лілія Пашинна зазначила, що запропонований проєкт не містить чіткого розпису, на що саме підуть гроші, які дасть місто. А депутат від “Єдності” Роман Ярошенко зазначив, що комунальна компанія ФК “Житло-Інвест”, що також опікується міським квартирним фондом, має на балансі 1047 квартир, які не може реалізувати за комерційними цінами. “То не краще було б передати ці квартири в маневровий фонд «Спецжитлофонду» для постраждалих, а ці 3 мільярди направити на соціальні потреби і освіту?” – запитав депутат “Голосу” Вадим Васильчук.
Але директор КП Шарій наполягав, що в його підприємства є свої цілі і він не може втручатися в роботу “Житло-Інвесту”. А Шлапак наголосила, що “Спецжитлофонд” займається винятково житлом, яке не продають і не купують.
Разом з тим, КП “Спецжитлофонд” є одним з відомих забудовників. Підприємство будує нові об'єкти за бюджетні і інвестиційні кошти і реалізує в них квартири на комерційній основі, а частину цього фонду має лишати для тимчасового розміщення постраждалих осіб. Але під час обговорення рішення не прозвучало конкретних цифр, яка кількість житла об'єктів “Спецжитлофонду” передана постраждалим особам з початку вторгнення.
Нещодавно ми писали, як 148 будинків Деснянського району на кілька місяців залишилися без гарячого водопостачання через будівельні роботи одного з об'єктів “Спецжитлофонду”.
Нагадаємо, раніше в листопаді Київрада докапіталізувала з бюджету Київміськбуд на 2,5 млрд грн.