ГоловнаЕкономікаДержава

Шмигаль: поки що ми дивимось на опалювальний сезон впевнено

Прем'єр прогнозує, що Україні вистачить вугілля і електроенергії.

Шмигаль: поки що ми дивимось на опалювальний сезон впевнено
Фото: Кабмін / Youtube

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що Україні вистачить електроенергії під час опалювального сезону.

Про це він сказав у середу на брифінгу під час робочої поїздки в Донецьку область.

"Ми плануємо, що 14 блоків атомних електростанцій будуть працювати протягом всього опалювального сезону. Гідроенергетика, альтернативна енергетика (сонце, вітер) будуть працювати. Вугільна генерація - це маневрова потужність, без неї нікуди не дінешся. В цьому плані ми працюємо і з генеруючими компаніями, які активно контрактують і везуть вугілля, і з залізницею. [Ведеться] робота з державними шахтами, які мають підняти на-гора свій видобуток вугілля", - сказав Шмигаль.

"Поки що ми дуже впевнено дивимось на те, що ми його пройдем, не дивлячись на всі складнощі, які є в енергетичному секторі європейського континенту", - додав прем'єр.

Нагадаємо, що на складах ТЕС і ТЕЦ України зараз знаходиться близько 700 тисяч тонн вугілля. Це в чотири рази менше, ніж передбачено графіком Міністерства енергетики. Відомство оновило його у серпні, виходячи з критичного сценарію, що включає запуск "Північного потоку - 2" і холодну зиму.

Міністерство запевняє, що незважаючи на відставання від графіка накопичення вугілля на складах ТЕС, об’єднана енергетична система України працює стабільно.

Андрій ВодянийАндрій Водяний, редактор новинної стрічки
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram