ГоловнаЕкономікаДержава

Рішення Окружного адмінсуду може підірвати сферу "зеленої" енергетики, - асоціації

Виплати "зеленого" тарифу виробникам альтернативної електроенергії заблоковано.

Рішення Окружного адмінсуду може підірвати сферу "зеленої" енергетики, - асоціації

Відновлювана енергетика в Україні на сьогодні опинилася в ситуації, коли рішення одного суду може повністю зупинити розвиток і зруйнувати цілу галузь. Про це сьогодні на пресконференції в Києві заявила директорка з розвитку Української асоціації відновлюваної енергетики Олена Колтик, повідомляє nbn.ua.

Вона зазначила, що виплати «зеленого» тарифу виробникам альтернативної електроенергії заблоковано через рішення Окружного адміністративного суду Києва, який за позовом Нікопольського заводу феросплавів зупинив дію постанови НКРЕКП №954 і №955. Цими рішеннями були встановлені тарифи для ДП «НЕК «Укренерго» на передачу електроенергії та послуги диспетчерського управління на друге півріччя 2019 року.

«Це рішення Окружного адміністративного суду Києва призводить до зупинки розвитку відновлюваної енергетики в Україні, до порушення зобов'язань перед міжнародними інвесторами і кредиторами. Крім того, якщо криза не буде вирішена, це спровокує міжнародні позови до держави Україна через невиконання взятих на себе зобов'язань», - сказала Колтик.

Директор з розвитку УАВЕ підкреслила, що раніше всі асоціації «зеленої» енергетики неодноразово виступали за перенесення запуску нового ринку е/е через технічні, організаційні та фінансові ризики, які не усунули до дати впровадження реформи.

«А тепер ми бачимо реальні проблеми через введення неготової реформи. У галузь відновлюваної енергетики за останні 5 років вкладено 2,5 млрд євро. Більшість з об'єктів отримували кредити у вітчизняних або міжнародних фінансових установ. Невиплати «зеленого» тарифу приведуть до зупинки будівництва нових об'єктів і порушення зобов'язань перед фінансовими інститутами», - пояснила директор УАВЕ.

У свою чергу заступник директора з операційної діяльності «Укренерго» Володимир Кудрицький уточнив, що чинний тариф, встановлений регулятором і підкріплений рішенням Окружного адмінсуду, не враховує запуску нового ринку е/е і «покриває тільки власні операційні витрати компаній, але не покриває системних послуг, які з'явилися в зоні відповідальності «Укренерго» з 1 липня».

«Відповідно, станом на третій квартал 2019 року в нас розрахунковий дефіцит на компенсацію виробникам альтернативної енергетики становить близько 6,2 мільярда гривень», - сказав він, підтвердивши, що ринку «зеленої» е/е і виробникам це завдає значної шкоди.

На думку Колтик, тимчасове рішення проблемної ситуації може полягати в терміновому ухваленні повторного рішення НКРЕКП про призначення тарифів для «Укренерго» на передачу електроенергії та послуги диспетчерського управління.

Також вона повідомила, що буде подана апеляція на скандальне рішення Окружного адміністративного суду Києва.

Причому до позовної заяви як треті сторони готові приєднатися, крім УАВЕ ще й Біоенергетична асоціація України, Союз Активних Споживачів та Просьюмерів, Українська водна рада (представники цих об'єднань теж були присутні на спільній пресконференції).

Як відомо, в Україні з 1 липня запрацював новий ринок електроенергії. А 3 липня президент Володимир Зеленський на зустрічі з представниками бізнесу та ділових кіл в канадському Торонто заявив про те, що на сьогодні в Україні найкращі у світі умови для інвестування в зелену енергетику.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram