Кабінет Міністрів схвалив проект рішення Ради асоціації між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до енергетичного додатку до Угоди про асоціацію з Євросоюзом і схвалив законопроект про його ратифікацію.
Це рішення було прийнято сьогодні 15 травня, передає "Інтерфакс-Україна".
За словами віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, оновлений додаток передбачає зобов'язання України проводити консультації з Європейською комісією про сумісність з положеннями права ЄС будь-якої законодавчої пропозиції в сфері енергетики.
Верховна Рада не повинна вводити в дію акти, що стосуються енергетичних ринків, до завершення оцінювання Європейської комісії. Якщо ЄК дійде висновку, що будь-який проект закону не відповідає вимогам ЄС, парламент також має утриматися від затвердження документа.
"Це для нас означає вихід на новий рівень взаємовідносин з ЄС у сфері енергетики. Це передбачає взаємні зобов'язання сторін. Зокрема, Україна повинна утримуватися від прийняття рішень про введення в дію тих нормативно-правових актів, які можуть суперечити праву ЄС. Європейська комісія буде оцінювати відповідність законопроектів або урядових актів з положеннями права ЄС", - сказала Климпуш-Цинцадзе.
Ця угода дозволить синхронізувати енергетичні ринки з Україною і ЄС.
Нагадаємо, 20 березня президент Петро Порошенко обговорив реалізацію проекту "Енергетичний міст "Україна - Європейський Союз" з президентами Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером і Європейської Ради Дональдом Туском у Брюсселі.
Пілотною в такій інтеграції стане Хмельницька атомна електростанція. Реалізація проекту дозволить не тільки збільшити експорт електроенергії, але і залучити кошти на добудову нових енергоблоків.