ГоловнаЕкономікаБізнес

Рефінансування "Метінвесту" визнано угодою року з випуску облігацій

У квітні компанія рефінансувала заборгованість на суму 2,271 млрд доларів США.

Рефінансування "Метінвесту" визнано угодою року з випуску облігацій
Фото: dnrespublika.info

Журнал International Financing Review (IFR) визнав транзакцію компанії "Метінвест" з рефінансування своєї боргової заборгованості угодою року з випуску облігацій серед емітентів країн Європи, Близького Сходу та Африки.

Нагадаємо, у квітні 2018 року "Метінвест" рефінансував заборгованість на суму 2,271 млрд доларів США, випустивши два транші облігацій на суму 1,592 млрд доларів США й отримавши кредитну лінію передекспортного фінансування на суму 765 млн доларів США. Це найбільший на сьогодні випуск єврооблігацій "Метінвесту" з найнижчим купоном і найдовшим терміном погашення. Це також найбільший випуск єврооблігацій в українському корпоративному секторі. Операція дістала істотну підтримку з боку світової спільноти, інвесторів і провідних європейських фінансових інститутів.

Угода включала тендерну пропозицію, у зв'язку з тим, що в компанії склалися важкі часи. Вторгнення Росії до Криму стало причиною, з якої "Метінвесту" довелося провести реструктуризацію боргу в період з 2015 по 2017 рік, говориться в статті IFR. "Керівництву компанії довелося подолати ряд перешкод. Для рефінансування PXF була потрібна угода з банками-кредиторами. Він також мав домовитися з інвесторами про обмін своїх позицій у старих облігаціях новими облігаціями за допомогою тендерної пропозиції та паралельної нової емісії для фінансування викупу.

Тендер привів до участі 90% інвесторів, що дало змогу "Метінвесту" викупити облігації на понад 1 млрд. дол. США у 2021 році, у той час як 97% нинішніх власників заявили про свою підтримку.

Водночас "Метінвест" випустив нові облігації: на 825 млн доларів США з 7,75% строком погашення до 2023 року і на 525 млн доларів США з 8,50% строком погашення до 2026 року. Це була найбільша угода за всю історію української компанії", пише International Financing Review.    

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram