ГоловнаЕкономікаБізнес

Експерти НЕФ: Держоргани повинні відповідати за збитки, заподіяні бізнесу

Експерти НЕФ: Держоргани повинні відповідати за збитки, заподіяні бізнесу
Фото: LB.ua

18 жовтня в Одесі відбувся X Національний Експертний Форум, одна з панелей якого - "Україна - інвестиційний хаб Європи" - була присвячена обговоренню викликів глобальної економіки, інвестицій як ключового чинника регіонального розвитку, реформи децентралізації та менеджменту інновацій.

Протягом дискусії голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні (SAGSUR) Іван Міклош наголосив, що якість життя українців залежить від темпів зростання ВВП, а зростання економіки - від частки інвестицій. "Як ми можемо підвищувати інвестиції? Це можуть бути внутрішні державні інвестиції, але в бюджеті не вистачає грошей. Це можуть бути внутрішні приватні інвестиції - за допомогою банків, але сьогодні вони не кредитують. Тому найважливіші інвестиції, які Україна може різко наростити, - це іноземні інвестиції", - сказав Міклош.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов у своїй промові запропонував повністю переглянути підхід до відносин бізнесу і держави. Голова регіону пропонує, щоб правоохоронні і контролюючі органи відповідали за збитки, заподіяні бізнесу. Таку норму, за його словами, слід закріпити в спеціальному законі.

"Я вважаю, що контролюючі або правоохоронні органи повинні нести відповідальність у вигляді відшкодування збитків у разі незаконних дій, які завдають бізнесу ті чи інші співробітники цих органів. Щоб сама система це регулювала, звичайно, за рішенням суду", - підкреслив Максим Степанов.

Голова ОДА вважає також, що слід ввести скорочену судову процедуру розгляду скарг від представників бізнесу на такі зловживання. Він підкреслив, що питання захисту бізнесу сьогодні вкрай актуальне, оскільки щодня на підприємствах відбувається близько 300 обшуків або арештів майна.

Посол Кореї в Україні Лі Янг Гу і тим часом заявив, що Корея має майстер-план співпраці з Україною, який дозволить останній наростити свій ВВП до 10% за найближчі 10 років за рахунок залучення інвестицій. Також посол запропонував створити в Одеській області вільну економічну логістичну зону, щоб реалізувати потенціал розвитку регіонів. Крім того, Лі Янг Гу акцентував на важливості духовного розвитку, підтримки і зміцнення української ідентичності.

Зазначимо, що темою першої панелі Форуму була "Формула миру для України". Протягом панельної дискусії заступник директора Загальної служби безпеки Ізраїлю (Шабак) у 2010-2011 роках Іцхак Ілан заявив, що Україна може запозичити досвід Ізраїлю в протистоянні гібридній війні.

"Складність гібридної війни - у відсутності адресності. Складно дізнатися, де і хто вони (противники - ред.). Плюс вони діють за допомогою цивільного населення всередині країни, що ускладнює процес боротьби. Але як Ізраїлю вдається вести ефективну війну? Головне - це військова розвідка, щоб дізнатися, довести і потім покарати. Друге - це планування оборонних засобів і зв'язків, систем ППО. Третє - застосування різких заходів протягом операцій, адже оборонні механізми не завжди дають результат... Четверте - це не дати можливість країнам, які перебувають за лаштунками і організовують цей конфлікт, уникнути відповідальності. П'яте - міжнародна співпраця проти країни, яка організовує цю війну. І шосте, головне - це терпіння, адже ця війна може тривати довго", - підкреслив він.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram