ГоловнаЕкономікаБізнес

Екс-керівництво "Електронмашу", яке звинувачують у багатотисячних розкраданнях, заблокувало роботу заводу

"Зубожілим співробітникам пообіцяли золоті гори, виставивши міністерство ворогом".

Екс-керівництво "Електронмашу", яке звинувачують у багатотисячних розкраданнях, заблокувало роботу заводу
Фото: mrgall.com

У Києві повністю заблоковано роботу державного підприємства "Електронмаш", яке спеціалізується на постачанні електрообладнання для громадського транспорту і вітряних установок.

Про це повідомили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, якому підпорядкований завод.

У міністерстві заявили, що підприємство блокує організована злочинна група на чолі з колишнім директором Віктором Мовою (звільнений з посади в березні цього року) і заступником директора-головним бухгалтером Володимиром Теслюком (питання про його звільнення зараз на розгляді Мінекономрозвитку).

Співробітники захопили низку службових приміщень підприємства і не допускають до документів міністерську комісію, створену у відповідь на звернення СБУ, яка повинна провести інвентаризацію майна і зобов'язань держзаводів.

Незважаючи на супровід силовиків, 18 жовтня комісію фізично не допустили до роботи. При цьому в попередні візити ревізори вже з'ясували, що частину бухгалтерських документів і жорстких дисків комп'ютерів, які вони мали вивчити протягом перевірок, знищено.

У міністерстві зазначають, що екс-директор заводу Мова і кілька інших керівників є фігурантами розслідування СБУ про зловживання службовим становищем. За даними правоохоронців, з 2000 року підозрювані незаконно привласнили державне майно на суму понад 60 мільйонів гривень і передали з державної власності приміщення площею майже 90 тис. кв. м приватному підприємству родича Віктора Мови. Усього йдеться про 22 відчужені об'єкти нерухомості. При цьому всупереч нормам законодавства передача нерухомості не узгоджувалася з Фондом держмайна України.

Серед інших звинувачень - закупівлі товарів і послуг з порушеннями за завищеними цінами і в структур, які теж пов'язані з екс-директором.

За словами нинішнього директора "Електронмашу" Дмитра Бондарчука, якого призначили на посаду у вересні цього року, його теж фізично не пускають на робоче місце. Курирує блокаду держпідприємства головбух Теслюк.

"Зубожілим співробітникам, які роками сидять без роботи, пообіцяли золоті гори і змусили їх заважати роботі державних органів, виставивши міністерство ворогом", - заявив Бондарчук.

"Я раджу їм спочатку ознайомитися з висунутими СБУ підозрами і вивчити декларацію Теслюка, сім'я якого за не найбільших доходів за останні десять років придбала безліч квартир і земельних ділянок у Києві і в області. І вже після цього робити висновки про те, чи варто йому довіряти і що його насправді надихає", - додав він.

ДП "Електронмаш" створено на базі заводу електронних обчислювальних машин у 1965 році, спеціалізується на постачанні комплектуючих і готової обчислювальної техніки та електронної продукції. Підприємство випускає прилади живлення бортових електромереж міського транспорту: тролейбусів, трамваїв, вагонів метрополітену та пасажирських вагонів залізниці, а також побутові лічильники газу, контрольно-касові апарати для підприємств торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, електронне обладнання для управління вітровими електричними установками.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram