ГоловнаЕкономікаДержава

Підписано Меморандум про співпрацю у сфері автоматизації адміністративних процесів у будівництві

Це не тільки вдосконалить процес впровадження е-послуг, а й оновить реєстр ДАБІ, поліпшить наявні сервіси.

Підписано Меморандум про співпрацю у сфері автоматизації адміністративних процесів у будівництві
Фото: ukranews.com

19 жовтня Державне агентство з питань електронного урядування України, Державна архітектурно-будівельна інспекція України та міжнародні партнери – Фонд "Євразія" (проект "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS", що фінансується урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та урядом Великої Британії через UK aid) і благодійна організація "Фонд Східна Європа" підписали Меморандум про співробітництво у сфері автоматизації адміністративних процесів у будівництві. Документ передбачає переведення максимальної кількості послуг у системі держархбудконтролю в електронну форму, що дозволить підвищити рівень прозорості її роботи та знизити ймовірні корупційні ризики.

Зокрема, сторони домовилися про:

  • модернізацію єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів;
  • підтримку офіційного веб-сайту Держархбудінспекції в межах онлайн-платформи "Прозора ДАБІ" (відкрита система розгляду дозвільних документів та здійснення інспекційних заходів);
  • створення інструментів онлайн-оплати послуг (щодо видачі сертифікату та ліцензії);
  • налагодження електронної взаємодії з е-ресурсами інших державних органів для забезпечення комплексного підходу в наданні послуг;
  • інтеграцію створених електронних інструментів з Урядовим порталом kmu.gov.ua.

"Е-сервіси в системі держархбудконтролю вже продемонстрували свою ефективність як надійні запобіжники будь-яких зловживань та як фактори інвест-привабливості цієї сфери економіки. Підписаний сьогодні Меморандум – це закономірний крок на шляху розвитку системи електронних послуг у сфері будівництва для досягнення максимальної автоматизації та зменшення корупційних ризиків", – відзначив голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

Голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко зазначив: "Державне агентство з питань електронного урядування України та Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) давно співпрацюють. Зокрема, перша електронна адміністративна послуга, яка надається без участі чиновників, була нами запроваджена саме з ДАБІ. Наразі ми підписуємо Меморандум, який дозволить не тільки вдосконалити процес упровадження е-послуг, а й оновити реєстр ДАБІ, покращити наявні сервіси, а також – забезпечити необхідну електронну взаємодію".

"Упродовж двох років проект USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" надає допомогу своїм партнерам у реформуванні електронного урядування в Україні. Тепер ми стаємо свідками того, як наші зусилля дають конкретні результати. Підписання цього Меморандуму дасть змогу гармонізувати систему надання електронних послуг у сфері будівництва. Ефективне управління, відкритість та прозорість у цій сфері будуть запорукою розвитку економіки та залучення інвестицій", – прокоментував директор проекту TAPAS Петро Матіяшек.

"Ми надзвичайно раді, що разом із партнерами продовжуємо брати участь у забезпеченні розвитку системи е-послуг в Україні. Переважна більшість українців звертається за отриманням адміністративних послуг у сфері будівництва. Тому модернізація наявних та проектування нових адміністративних процесів, які здійснюються Держархбудінспекцією для підвищення рівня прозорості та зменшення ймовірних корупційних ризиків шляхом трансформації таких послуг в електронну форму, є доволі актуальним та амбітним завданням. Фонд Східна Європа зі свого боку забезпечить максимальну технічну та експертну підтримку, щоб зробити процес швидким, ефективним та результативним", – зазначив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram