Введення в Україні податку на виведений капітал замість податку на прибуток у цей час є неприйнятним через ризик втрати податкових надходжень. Про це заявив на прес-конференції у вівторок провідний економіст представництва СБ в Україні, Білорусі та Молдові Фарук Кхан.
"Більшість країн оподатковують корпоративний прибуток і тільки деякі перейшли до оподаткування розподіленого прибутку. При цьому під час такого переходу багато з цих країн втратили істотну частку доходів від оподаткування прибутку. Така втрата зараз неприпустима для України", - цитує Кхана агентство "Інтерфакс-Україна".
Україні найближчим часом знадобляться значні обсяги фінансування для обслуговування зовнішніх зобов'язань і покриття фіскальних потреб, у такій ситуації країна повинна зберегти рівень податкових надходжень.
Введення податку на виведений капітал було схвалено ще в 2016 році на одному із засідань Національної ради реформ. На початку жовтня 2017 року цей податок підтримали на засіданні Кабінету Міністрів. Було розроблено законопроект, згідно з яким ставки податку на виведений капітал повинні становити 15% для дивідендів і 20% для прирівняних платежів, але через позицію Міжнародного валютного фонду його так і не внесли в Раду.
І уряд, і президент визнають, що на перших порах цей податок призведе до різкого падіння доходів державного бюджету. Втрати першого року впровадження нового податку можуть становити від 20 до 23 млрд гривень.