Генеральна прокуратура декілька місяців тому замовила економічну експертизу угод компанії ICU. Про це "Громадському радіо" заявив заступник генпрокурора Євген Єнін.
"Більше року тому ми допитали керівника цієї компанії, ми засумнівались у документах, що підтверджують легальність коштів і фінансових угод. Тому більш ніж два місяці тому відправили запит для проведення економічної експертизи в одну з судових експертних установ України. Зараз експертиза триває", - сказав він, коментуючи публікацію рішення Краматорського районного суду від 28 березня 2017 року про спецконфіскації. У ньому йдеться, що операції з купівлі державних облігацій, які потрапили разом з отриманими за них грошима під спецконфіскацію, проводили через групу ICU.
Єнін додав, що діяльність посадових осіб як цієї компанії, так і державних банків і Нацбанку України є предметом цілої низки інших кримінальних проваджень, здійснюваних у Гепрокуратурі та НАБУ.
Нагадаємо, що ICU впевнена в законності своїх дій у супроводі угод з купівлі облігацій, які фігурують у матеріалах справи.
Перед укладенням договорів на брокерське обслуговування, ICU провела обов'язкову процедуру ідентифікації та фінансового моніторингу щодо покупців ОВДП. Ці компанії були клієнтами Ощадбанку, в якому були відкриті грошові рахунки і рахунки в цінних паперах. Ціни, за якими компанії купували ОВДП, були узгоджені ними безпосередньо з банком. ICU не відкривала для цих компаній ніяких рахунків і не працювала з ними раніше. Роль ICU в цих угодах, стверджують у компанії, обмежувалася функцією агента.