Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету "60-річчя запуску першого супутника Землі", яка стане першою в тематичній серії "Україна космічна".
Про це повідомляє прес-служба НБУ у Фейсбуці.
Монета присвячена запуску першого штучного супутника Землі, який відбувся 4 жовтня 1957 року і став початком космічної ери людства. У його створенні та запуску брали участь українські вчені та конструктори на чолі з основоположником практичної космонавтики Сергієм Корольовим.
Супутник випромінював радіохвилі на двох частотах, що дозволило вивчати верхні шари іоносфери. Радіоаматори всього світу стежили за його звуковими сигналами. Супутник можна було спостерігати як зірку першої величини - навіть неозброєним оком.
На аверсі монети на дзеркальному тлі з використанням тамподруку розміщено кольорове зображення планети Земля, навколо якої супутник зробив 1440 обертів (близько 60 млн км), щоб 4 січня 1958 року загубитися в безкрайніх просторах космосу. На реверсі - зображення супутника. Це була куля діаметром 58 см, вагою 83,6 кг. Космічний апарат був оснащений чотирма променевими антенами завдовжки 2,4 і 2,9 метра для передачі сигналів.
Виготовлена монета з нейзильберу, її номінал - 5 гривень, тираж - 50 тис. шт. Ціна пам'ятної монети - 43 гривні.
Нагадаємо, найкращою монетою року у 2016-му в Україні визнали 20-гривневу монету "Щедрик".