ГоловнаКультура

Частка українських пісень на радіо зросла удвічі після введення квот

Радіостанції перевиконали встановлені норми.

Частка українських пісень на радіо зросла удвічі після введення квот
Фото: http://mediasat.info

Завдяки введенню квот частка пісень державною мовою в ефірі загальнонаціональних радіостанцій зросла порівняно з 2015 роком майже удвічі, повідомляють на сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

У вівторок Нацрада оприлюднила результати моніторингу ефіру загальнонаціональних, регіональних і місцевих FM-радіостанцій за перший рік дії мовних квот (листопад 2016 - жовтень 2017).

"До 2016 року обсяг українських пісень в ефірі мережевих радіостанцій становив не більш ніж 18%, і більшість із них транслювалася вночі. Зараз ця частка сягнула 32%, і пісні державною мовою повноцінно звучать в ефірі протягом усього дня", - сказав голова Нацради Юрій Артеменко.

У середньому обсяг пісень українською мовою в ефірі загальнонаціональних радіостанцій перевищував встановлену законом квоту, яка до 7 листопада становила 25%, на 13%, а в ефірі регіональних і місцевих радіостанцій - на 19%.

"Частка пісень українською мовою в ефірі регіональних і місцевих радіостанцій становила понад 40% у 10 областях України", - повідомив член Нацради Сергій Костинський.

Найбільший показник українських пісень зафіксовано в ефірі місцевих і регіональних радіостанцій у Рівненській і Тернопільській областях - 79%, Івано-Франківській - 59%, Сумській - 53%, Чернівецькій - 51%, Львівській і Волинській - 49%, Чернігівській - 46%, Миколаївській - 45%, Черкаській - 43%.

На півдні і сході України найбільший обсяг пісень протягом року транслювали радіостанції, що представляють Миколаївську - 45%, Одеську - 39% та Донецьку області - 38%.

У перший рік дії мовних квот було зафіксовано 17 порушень, 13 із них стосувалися обсягу пісень українською мовою. Загальна сума штрафів склала понад 1 млн грн.

Серед 16 загальнонаціональних радіостанцій штрафи отримали тільки чотири. Санкції були накладені за порушення обов'язкового обсягу пісень українською мовою на Kiss FM, "Шансон", "Ера FM" і "Люкс ФМ". Найбільший штраф отримала "Ера FM" - 317 тис. грн.

Нагадаємо, влітку 2016 року Верховна Рада ввела квоти на українські пісні в радіоефірі. У перший рік роботи закону вони становили 25% від загального часу звучання пісень протягом доби. З 7 листопада 2017 року квоти збільшено до 30%, надалі їх піднімуть до 35%.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram