ГоловнаСвіт

Сейм Польщі обрав новим главою уряду Дональда Туска

За його кандидатуру проголосували 248 депутатів, 201 був проти.

Фото: EPA/UPG

Сейм Польщі обрав новим главою польського уряду Дональда Туска.

Про це повідомляє Укрінформ.

За обрання лідера Громадської коаліції головою Ради міністрів РП проголосували 248 депутатів Сейму, 201 депутат був проти, жоден не утримався.

"Оголошую, що Сейм більшістю голосів обрав Дональда Туска головою Ради міністрів", - повідомив підсумки голосування маршалок Сейму Шимон Головня.

Після голосування Туск подякував депутатам за довіру, а також висловив вдячність усім полякам, які на парламентських виборах 15 жовтня "віддали свої голоси за зміну влади" в країні.

Очікується, що у вівторок новий прем’єр оголосить завдання свого кабінету, після чого відбудеться обговорення у нижній палаті парламенту і голосування за вотум довіри до уряду.

Фото: EPA/UPG

Фото: EPA/UPG

Фото: EPA/UPG

Фото: EPA/UPG

Фото: EPA/UPG

Напередодні Туск заявив, що, у разі його обрання, майбутній уряд Польщі зніматиме тертя у відносинах з Україною.

У середу, 13 грудня, президент Польщі Анджей Дуда має прийняти присягу у нового складу Ради міністрів. Того ж дня Туск представлятиме Польщу на саміті Ради ЄС у Брюсселі.

Хто такий Дональд Туск

 • 2000-го Туск разом із кількома відомими політиками правого спрямування створює право-центристську, ліберальну "Громадянську платформу". Вона стала найбільшою опозиційною партією по відношенню до посткомуністичної більшості, а сам Д.Туск обійняв посаду віце-спікера Сейму.
 • З 2003 - голова ДП. У 2005 очолював ДП на парламентських виборах (партія посіла друге місце, отримавши 36,33% голосів виборців і залишилася в опозиції).
 • У 2005 брав участь у президентських виборах, посівши друге місце у другому турі (45,96%), програвши Леху Качинському.
 • 21 жовтня 2007 року ДП перемогла на позачергових парламентських виборах. Значну роль у цьому успіху відіграла переконлива перемога Туска у теледебатах із прем'єр-міністром Ярославом Качинським. 16 листопада 2007 року Туск був призначений прем'єр-міністром Польщі.
 • Не брав участі у президентських виборах 2010 року.
 • На парламентських виборах 2011 року очолювана ним партія посіла перше місце з 39,11% голосів виборців та отримала 206 місць у Сеймі. Партія також отримала більшість у Сенаті.
 • 30 серпня 2014 року обраний на посаду голови Європейської ради.
 • 9 березня 2017 року Дональда Туска було переобрано головою Європейської ради на другий термін, незважаючи на антипатії до його кандидатури в його рідній Польщі.

Що було раніше 

 • Націоналістична партія прем’єра Моравецького “Право і справедливість” (ПіС) стала першою на виборах, і президент Анджей Дуда, союзник партії, дав йому першу можливість сформувати уряд.
 • Однак Моравецькому не вистачає більшості, а всі інші партії виключили співпрацю з його політичною силою. 
 • Вісім років при владі ПіС були відзначені численними суперечками з Європейським Союзом, зокрема щодо незалежності судової системи, які призвели до замороження мільярдів євро від ЄС для Варшави. Критики заявляють про підірив незалежності судів, перетворення державних ЗМІ на “пропагандистську трубу” та розпалювання упереджень щодо іммігрантів та ЛГБТ-спільноти.
 • Туск заявив, що новий уряд розв'язуватиме проблеми, які останнім часом постали між Варшавою і Києвом. Йдеться, зокрема, про блокування вантажних перевезень на кордоні Польщі з Україною, де з польського боку накопичилися багатокілометрові черги з тисячами вантажівок.
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram