ГоловнаСвіт

Прем‘єр Вірменії дзвонив Путіну для обговорення ситуації з Нагорним Карабахом

Російська сторона висловила "серйозну занепокоєність". 

Прем‘єр Вірменії дзвонив Путіну для обговорення ситуації з Нагорним Карабахом
Нікол Пашинян
Фото: EPA/UPG

Прем’єр Вірменії Нікол Пашинян дзвонив президенту РФ Володимиру Путіну для обговорення ситуації довкола Нагорного Карабаху.

Про це повідомляє російське агентство ТАСС.

Сторони спілкувалися про різке загострення ситуації між Вірменією і Азербайджаном.

“З російського боку висловлена серйозна занепокоєність у зв’язку з відновленням широкомасштабних бойових сутичок. Відмічено, що зараз важливо докласти всіх необхідних зусиль для того, щоб не допустити подальшу ескалацію протистояння, а головне - потрібно припинити воєнні дії”, - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що 27 вересня бойові дії у Нагірному Карабаху перейшли в активну фазу. Азербайджан назвав свою операцію контрнаступом у відповідь на обстріл з боку Вірменії. Обидві сторони заявили про жертви серед військових та мирних жителів.

Вірменія та невизнана Нагірно-Карабаська республіка оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію. Згодом воєнний стан та комендантську годину ввели в Азербайджані

Азербайджан відкрив кримінальне провадження за фактом загибелі п'яти членів однієї родини внаслідок артилерійського обстрілу з боку збройних сил Вірменії під час загострення конфлікту в Нагірному Карабаху. При цьому Вірменія стверджує, що сьогодні було вбито 200 азербайджанських військових

Суперечка навколо Нагірного Карабаху триває з 1991 року. Найгостріша фаза протистояння була припинена у 1994 році після підписання так званого Бішкекського протоколу, результатом якого стало утворення невизнаної Нагірно-Карабаської республіки.

Докладніше читайте в матеріалі LB.ua "Нагорный Карабах. Если сегодня война".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram