ГоловнаСвіт

"Північний потік-2" запрацює з 1 січня 2020 року, - глава "Газпрому"

Глава "Роснефти" заявив, що готовий до роботи за будь-якого сценарію розвитку відносин із США.

"Північний потік-2" запрацює з 1 січня 2020 року, - глава "Газпрому"
"Северный поток-2" заработает с 1 января 2020 года
Фото: EPA/UPG

Глава "Газпрому" Олексій Міллер переконаний в тому, що постачання газу по "Північному потоку-2" почнеться за планом - з 1 січня 2020 року. Про це пише Интерфакс.

"Ми працюємо за планами, які зі самого початку були затверджені. План початку постачання газу - 1 січня 2020 року", - сказав Міллер.

Зі свого боку глава "Роснефти" Ігор Сєчін також заявив, що готовий до роботи за будь-якого сценарію (розвитку відносин із США).

"Ми в цих умовах працюємо постійно. Управління ризиками - наша робота", - сказав Сєчін.

Раніше єврокомісар Гюнтер Етінгер заявив, що "Північний потік-2" вже не зупинити, незважаючи на протидію Сполучених Штатів.

Всього на сьогодні вже прокладено близько 370 км газопроводу.

Газопровід "Північний потік 2" (Nord Stream 2) повинен пройти по Балтійському морю, з'єднавши постачальників у Росії зі споживачами в Європі, його протяжність становитиме більш ніж 1,2 тис. км. пропускна здатність становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро.

Україна впевнена, що газопровід не тільки нашкодить економіці України, але буде також мати згубні економічні та політичні наслідки для всієї Європи.

У червні президент США Дональд Трамп назвав Німеччину "заручницею" Росії. За його словами, країна "розраховує на захист від Росії, але водночас укладає великі угоди щодо нафти і газу з Москвою і платить їй щорічно мільярди доларів".

Своєю чергою, міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр раніше заявив, що не має наміру поступатися і відмовлятися від будівництва "Північного потоку-2". Водночас він наголосив, що прокладання газопроводу можливе, якщо при цьому збережеться транзит газу через територію України після 2019 року.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликав зупинити будівництво "Північного потоку-2". Цей проект посилює залежність ЄС від постачань російського газу, загрожує внутрішньому ринку ЄС, а також суперечить енергетичній політиці Євросоюзу.

США підтримали резолюцію і закликали Німеччину прислухатися до побоювань сусідів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram