Японія вперше за 30 років відновить промисел китів і з цією метою у 2019 році вийде з Міжнародної комісії з промислу китів (IWC).
Про це повідомляє Deutsche Welle.
Зазначають, що комерційний китобійний промисел відновлять у липні 2019 року, але тільки в територіальних водах і ексклюзивній економічній зоні Японії.
Японія фактично ніколи не відмовлялася від забою китів, щорічно забиваючи з "науковою метою" тисячі тварин.
Міжнародна екологічна організація "Грінпіс" засудила рішення про вихід з IWC і закликала уряд Японії вжити термінових заходів для захисту морської екосистеми замість того, щоб відновлювати комерційний китобійний промисел.
Японія вже неодноразово погрожувала відмовою від мораторію, чинного з 1986 року. У Токіо багато років невдоволено заявляли, що деякі країни-члени IWC стурбовані лише захистом китів, тоді як початковою метою комісії було збереження їхньої популяції і довгострокове використання китових ресурсів.
У зв'язку із цим Японія вже давно заявляє, що чисельність деяких видів китів відновилася.
Більшість японців зараз не вживають у їжу китове м'ясо, але уряд вважає, що це зміниться, щойно відновиться комерційний китобійний промисел. Використання китів є частиною японських традицій і культури. Крім Японії, забій китів здійснюють Ісландія і Норвегія, причому переважно з комерційною метою.
Нагадаємо, в грудні 2009 року біля берегів Австралії відбулася сутичка між японськими китобоями і захисниками китів. Екологи перебували на судні Steve Irwin, що належить міжнародній природоохоронній організації Sea Shepherd. Під час зближення з китобоєм судна обмінялися залпами з потужних водяних гармат.