У Бельгії через розбіжності з проблеми міграції розпалася урядова коаліція.
Як повідомляє "Немецкая волна", партія "Новий фламандський альянс" (N-VA), яка виграла вибори в 2014 році, вирішила вийти зі складу більшості. У зв'язку з цим прем'єр-міністру Шарлю Мішелю довелося проводити перестановки в Кабінеті Міністрів.
Рішення N-VA призвело до виникнення в країні уряду меншості, якому тепер доведеться спиратися на голоси опозиції в парламенті.
Урядова криза в Бельгії стала наслідком відмінності в позиціях глави уряду і керівництва N-VA з питання про "Світовий пакт за безпечну, впорядковану і регульовану міграцію", який має бути схвалений світовими лідерами наступного тижня в Марокко.
Він містить низку директив і близько 20 конкретних заходів, які не мають, однак, юридично зобов'язуючої сили. У числі цих заходів - видача біженцям документів в разі їх відсутності, припинення дискримінації та доступ до програм соціальної допомоги.
У вересні Шарль Мішель пообіцяв, що Бельгія приєднається до країн, які визнають пакт. N-VA, що представляє інтереси національних меншин, пригрозила розвалом коаліції, якщо прем'єр полетить в Марракеш на саміт, де документ планується затвердити.
Парламентські вибори в Бельгії очікуються в травні 2019 року.