Вісім міністрів закордонних справ написали спільну статтю щодо четвертої річниці незаконної анексії Росією українського Криму. Стаття опублікована на сайті Euobserver під назвою "Чотири роки тому - але ми не забудемо незаконно окупований Крим".
Авторами статті є міністри закордонних справ Данії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Швеції та України.
"Чотири роки тому, 18 березня 2014 року, Росія зробила остаточний крок до незаконної окупації Криму, який є частиною суверенної території України, що було визнано Росією в низці міжнародних договорів. Приєднання Криму Росією включає серію протиправних дій: від використання замаскованих російських елітних військ - до квапливої організації - порушуючи українське та міжнародне право - нелегітимного "референдуму", - згадують автори статті про події 2014 року.
Міністри нагадали, що світова спільнота не визнає претензії Росії щодо Криму і продовжує засуджувати незаконну анексію українського півострова.
"Разом з багатьма іншими партнерами, включаючи Сполучені Штати, Канаду і Норвегію, Європейський Союз проводить політику невизнання і режиму санкцій щодо людей та організацій, причетних до незаконної анексії. Будівництво Керченського мосту буде розглядатися в цьому контексті. ЄС також ввів заборону на торгівлю, інвестиції та обмеження на поїздки і туризм ", - йдеться в статті.
Глави МЗС, наголошуючи на порушенні прав людини в Криму, закликали РФ негайно звільнити Олега Сенцова і ще 60 інших політичних в'язнів, а також надати доступ до українського півострову міжнародним моніторинговим організаціям.
Міністри ще раз нагадали, що ЄС не визнає виборів, проведених Росією у Криму.
"Ми не дозволимо, щоб питання Криму було зняте з міжнародного порядку денного... Те, що відбулося в Криму - стосується не тільки України, це стосується нас усіх. Ось чому ми не забудемо і не відмовимося від Криму", - наголошується у спільній статті.
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила, що її країна не визнає незаконне проведення виборів президента Російської Федерації в окупованому Криму.