Депутат парламенту Ірану Махмут Садегі заявив у вівторок, 9 січня, що кількість затриманих правоохоронцями під час масових протестів могла сягати 3700 осіб, передає DW.
Садегі, якого зараховують до крила реформаторів, при цьому послався на списки, які є в поліції і спецслужб, повідомляє агентство dpa.
Раніше кількість затриманих оцінювали в 1000-1800 осіб.
Депутат заявив, що сім'ям затриманих демонстрантів повинні негайно повідомити про їхню долю. Комісія парламенту країни з громадянських свобод звернулася до міністерства юстиції з проханням про доступ до затриманих.
Тим часом на волю вже випустили близько 200 затриманих, більшість із яких - студенти. Очікується, що процес звільнення триватиме, але правоохоронці запевнили, що він не буде стосуватися підбурювачів протестів і тих, кого звинувачують у заворушеннях. На членів Організації моджахедів іранського народу, яких звинувачують у підбурюванні до протестів, може очікувати навіть смертна кара.
Раніше один з провідних ультраконсервативних представників вищого духовенства Ірану Ахмад Хатамі закликав вважати демонстрантів ворогами ісламу.
"Їм не повинно бути прощення", - заявив він.
Протести в Ірані почалися відразу в низці міст 28 грудня. Спочатку вони були спрямовані проти економічної політики Тегерана і зростання цін, проте згодом учасники акцій почали висловлювати невдоволення урядом і духовним керівництвом країни.
Згодом в країні почалися й акції на підтримку уряду, в яких брали участь десятки тисяч людей. Згідно з офіційними даними, під час антиурядових протестів загинули 22 людини.