Естонія увійшла в число держав зони євро, що якнайшвидше позбавляються від купюр і монет в побуті. Більш як половина щоденних покупок жителі цієї балтійської країни оплачують банківськими картками або іншими безготівковими способами, повідомляє Русская служба Би-би-си.
Дослідження, проведене Європейським центральним банком, показало, що лідерами в процесі переходу від готівки до більш сучасних засобів оплати в зоні євро є країни Бенілюксу, Естонія та Фінляндія.
У Нідерландах частка покупок, зроблених домогосподарствами без використання готівки, в 2016 році становила 55%, в Естонії - 52%. Третє місце зайняла Фінляндія, де 46 з кожних 100 угод в так званих "точках продажів" (point of sale, POS) були здійснені за допомогою банківських карток, електронних гаманців, мобільних телефонів і інших безготівкових коштів оплати.
Якщо вважати вартість покупок, а не їх кількість "в рази", то в Нідерландах на безготівковий розрахунок припадає 73% роздрібного обігу товарів і послуг, а в Естонії, Бельгії, Люксембурзі і Фінляндії - майже 70%.
Як зазначається, південні країни єврозони від Португалії до Кіпру, а також Німеччина поки що вважають за краще розраховуватися по-старому: там за готівку здійснюється 80-90% покупок.
Швеція, яка входить до Євросоюзу, але зберегла свою грошову одиницю, вже майже повністю позбулася крони в її фізичних формах. Частка купюр і монет в повсякденних розрахунках в цій країні в минулому році наблизилася до нуля, становлячи, за різними оцінками, 1% або 2%.