Сеул і Вашингтон розгорнуть модернізований протиракетний комплекс у Південній Кореї для протидії загрозі з боку КНДР.
Про це повідомляє агентство Рейтер.
Таке рішення обурило Китай, а російський сенатор пригрозив у відповідь розміщенням ракет на Далекому Сході.
Протиракетний комплекс THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) використовуватиметься виключно для захисту від зростання ядерного і балістичного потенціалу Північної Кореї, йдеться у спільній заяві міноборони Південної Кореї і Пентагону.
Але Пекін у відповідь викликав американського і південнокорейського послів, щоб висловити невдоволення розміщенням західній ПРО поблизу своїх кордонів.
Китай повідомив, що комплекс порушить баланс сил у регіоні і не допоможе перешкодити ядерній програмі КНДР. Пекін, хоч і вважається основним союзником Північної Кореї, усе ж виступає проти її володіння ядерною зброєю і підтримав березневі санкції ООН щодо Пхеньяна.
"Китай закликає США і Південну Корею припинити процес розгортання протиракетного комплексу THAAD, не робити кроків, спрямованих на погіршення ситуації в регіоні, і не шкодити стратегічним інтересам Китаю у сфері безпеки", - заявило міністерство закордонних справ.
Рішення про місце розміщення системи може бути прийнято "протягом кількох тижнів"; союзники планують ввести комплекс в експлуатацію до кінця 2017 року, повідомив представник міноборони Південної Кореї.
Вашингтон і Сеул обіцяють, що протиракети на Корейському півострові "не буде направлено проти третіх країн".
Однак Росія також заявила, що стурбована цими намірами. "Схожі дії (...) становлять загрозу загострення регіональної напруженості", - заявило МЗС Росії.
Російське РИА "Новости" процитувало першого заступника голови оборонного комітету верхньої палати парламенту, що слухається Кремля.
Євген Серебренніков сказав, що Росія у відповідь може розмістити на східній околиці ракети з радіусом дії до зони розміщення американської ПРО в Південній Кореї.
"Спільно з міноборони буде вироблено конкретні рішення про посилення впливу на цьому напрямку, в тому числі шляхом розміщення ракетних і наземних підрозділів", - заявив сенатор.
Китай стурбований тим, що радар THAAD зможе відстежувати військовий потенціал Пекіна.
THAAD, сконструйований Lockheed Martin Corp, націлено на захист від балістичних ракет малої і середньої дальності. Вашингтон і Сеул обговорюють можливість і місце його розміщення з лютого, коли КНДР запустила ракету, назвавши метою виведення на орбіту супутника.
Рада Безпеки ООН засудила запуск, визнавши це випробуванням ракети дальньої дії, що заборонено низкою резолюцій Радбезу щодо Пхеньяна.